• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Інформація для громадян України щодо участі у позачергових виборах Президента України
Опубліковано 17 березня 2014 року о 12:00

25 лютого 2014 року в Україні офіційно розпочався виборчий процес з позачергових виборів Президента України. Рішенням Верховної Ради України, затвердженим відповідною постановою, позачергові вибори Президента України призначено на 25 травня 2014 року.

З метою забезпечення реалізації виборчих прав громадянами України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, наголошуємо на такому.

Відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців», всі вибори в Україні, у т.ч. позачергові вибори президента України, проводяться на підставі даних Державного реєстру виборців.

Згідно зі статтями 27, 28 Закону України «Про Державний реєстр виборців» для підготовки та проведення голосування на виборах Президента України, народних депутатів України, всеукраїнському референдумі відділ ведення та адміністрування Державного реєстру виборців Департаменту консульської служби МЗС України складає на основі відомостей Державного реєстру виборців списки виборців для кожної закордонної виборчої дільниці. При цьому до списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються виборці, виборча адреса яких відповідно до відомостей Реєстру відноситься до цієї виборчої дільниці.

До списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються дієздатні громадяни України, яким виповнилося на день голосування вісімнадцять років.

Виборець може бути включений до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці.

Персональні дані про громадян України, які перебувають на постійному або тимчасовому консульському обліку в Генеральному консульстві України в Нью-Йорку, вносяться до Державного реєстру виборців на підставі подань Генконсульства. Громадяни України, які перебували на тимчасовому консульському обліку в Генконсульстві, і термін дії якого закінчився, до списку виборців включені не будуть.

У випадку зміни виборчої адреси, громадянам, які перебувають на консульському (тимчасовому або постійному) обліку слід подати заяву до Генконсульства за новою виборчою адресою.

Громадяни, які бажають взяти участь у голосування і бути включеними до списку виборців, мають подати до Генерального консульства України в Нью-Йорку:

документи на взяття на постійний консульський облік (для громадян України, які прибули на постійне місце проживання до США, тобто отримали дозвіл органів внутрішніх справ України на виїзд до США на ПМП, про що свідчить штамп у паспорті громадянина України для виїзду за кордон "Постійне проживання в США") або документи для узяття на тимчасовий консульський облік (для громадян України, які тимчасово (не менше трьох місяців) на законних підставах перебувають у США). Просимо врахувати, що за прийняття на тимчасовий консульський облік консульський збір не стягується.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про Державний реєстр виборців», особа, яка набула права голосу і проживає чи на час набуття права голосу перебуває за межами України, може особисто звернутися щодо свого включення до Реєстру до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування із заявою за формою, встановленою розпорядником Реєстру, із зазначенням відомостей про себе, наведених у статті 6 та пункті 1 частини першої статті 7 цього Закону.

До заяви додається копія пред'явленого документа, що посвідчує особу і підтверджує громадянство виборця, - паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України).

Керівник закордонної дипломатичної установи України невідкладно передає заяву органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Виборець, який проживає чи перебуває за межами України, може за власною ініціативою звернутися до відповідної закордонної дипломатичної установи України щодо зміни його виборчої адреси в порядку, встановленому статтею 20 Закону України „Про Державний реєстр виборців”.

Так, відповідно до статті 20 Закону України „Про Державний реєстр виборців”, кожен виборець у разі зміни його персональних даних, зазначених у частині першій статті 6 та пунктах 1 і 4 частини першої статті 7 цього Закону, може особисто звернутися до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі. До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру. Виборець, який проживає чи перебуває за межами України, звертається із заявою до відповідної закордонної дипломатичної установи України, яка невідкладно передає заяву разом з документами (їх копіями), що додаються до неї, органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України. У разі звернення щодо зміни виборчої адреси виборець подає органу ведення Реєстру за новою виборчою адресою заяву, до якої додаються документи (копії документів), що підтверджують зміну виборчої адреси виборця.

Примірні форми заяв виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо включення до Державного реєстру виборців або зміни його виборчої адреси розміщено на веб-сторінці МЗС України у розділі „Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном. До уваги громадян України, які постійно або тимчасово проживають за кордоном.”.

Просимо звернути увагу, що відповідно до Календарного плану основних організаційних заходів з підготовки проведення позачергових виборів Президента України попередній список виборців має бути переданий до 2 травня 2014 року до закордонних виборчих дільниць.

Генеральне консульство України в Нью-Йорку наголошує, що лише ті громадяни, особисті дані яких внесено до Державного реєстру, матимуть змогу забезпечити своє конституційне право взяти участь у голосуванні на виборах народних депутатів України.

Повідомляємо, що на офіційному веб-сайті Державного реєстру виборців www.drv.gov.ua створено “Особистий кабінет виборця”.

В “Особистому кабінеті виборця” Ви зможете перевірити інформацію про своє включення (невключення) до Державного реєстру виборців для голосування на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux