12.11.2024 було оновлено механізм авторизації під час запису до Е-Черги https://go.mfa.gov.ua/
Задля покращення доступу до консульських послуг, Вашої безпеки та боротьби з кібершахрайством запис в Е-Чергу МЗС відбуватиметься за умови електронної ідентифікації відвідувача,за допомогою е-підписів (на файловому, хмарному чи інших захищених носіях), Дія.Підпис та BankID НБУ.
Електронна ідентифікація забезпечується через платформу ID.GOV.UA. Просимо Вас заздалегідь підготуватися до використання засобів електронної ідентифікації.
• Як авторизуватися на ID.GOV.UA, як створити Дія.Підпис та що таке BankID НБУ - Ви зможете дізнатися на відповідній сторінці порталу МЗС - https://cutt.ly/queue-id
• Крім Е-Черги, електронний підпис також надасть Вам можливість користуватися величезним переліком електронних послуг Порталу Дія - https://diia.gov.ua !
(!) Оскільки записи, створені у попередній версії Е-Черги, були перенесені до оновленої, ефект від впровадження нового механізму авторизації буде дещо відкладеним (в залежності від заповненості графіку Е-Черги в кожній установі).
Перепрошуємо за тимчасові незручності та просимо поставитися із розумінням до ситуації, що склалася.
Дія.Підпис. Якщо у вас є ID-картка, біометричний закордонний паспорт або посвідка на проживання, то цей спосіб для вас.
Всього лише два простих кроки. Завантажте застосунок Дія на смартфон та зчитайте NFC-чіп на вашому документі.
BankID. Все, що потрібно для авторизації через ID GOV UA – бути клієнтом одного з 39 банків-ідентифікаторів у системі BankID. Переглянути список банків-ідентифікаторів можна на сайті Національного банку України: https://bank.gov.ua/ua/bank-id-nbu
Не маєте рахунку в українському банку?
Ви можете відкрити його віддалено! Для цього ознайомтеся з умовами на сайті банку. Зазвичай достатньо: паспорта, податкового номеру (РНОКПП) та номера телефону.
! Якщо у вас немає українського номера, можна придбати eSIM від українського оператора, за умови, що ваш смартфон підтримує цю технологію.
Корисно знати:
У monobank можна відкрити рахунок навіть із іноземним номером!
! Відкриття рахунку безкоштовне, не потрібно поповнювати картку чи використовувати її для платежів.
Кваліфікований електронний підпис (КЕП) - це надійна цифрова альтернатива власноручному підпису. В Україні налічується 22 установи, які видають КЕП. https://czo.gov.ua/ca-registry.
Якщо немає змоги особисто відвідати сервісний центр, ви можете створити КЕП через Дія.Підпис. Зручний сервіс для створення – Вчасно.КЕП https://cap.vchasno.com.ua
Навіщо оформлювати КЕП, якщо є Дія.Підпис?
- КЕП працює швидше за Дія.Підпис
- Іноді в Дія.Підпис можуть виникати помилки
- В КЕП немає ФотоID, тож він спрацює за будь-яких умов
Онлайн-довідник із чіткими інструкціями та порадами:
- Як оформити закордонний паспорт
- Як записатися в е-Чергу/е-Консул
- Що робити у кризових ситуаціях за кордоном та багато іншого
Онлайн-спільноту для спілкування та консультацій, де Ви зможете обговорити всі питання, які у вас виникають під час взаємодії з консульською установою. Консульські послуги можуть здаватися лабіринтом, але з ВЕЛЕС ви завжди знайдете вихід.