• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Виїзне консульське обслуговування
Опубліковано 19 липня 2022 року о 00:47

Правила проведення виїзного консульського обслуговування:

ЯК ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Для запису на прийом необхідно зареєструватися в системі електронного запису за посиланням:

(Посилання для запису на прийом розміщується безпосередньо перед кожним запланованим виїзним консульським обслуговуванням). 

Важливо!  На кожну окрему консульську дію необхідно зробити окремий онлайн запис (одна людина-одна дія-один запис), коректно зазначати контактний номер телефону та адресу електронної пошти, на яку ви маєте отримати повідомлення з підтвердженням успішної реєстрації.

ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ КАРАНТИНУ

У приміщенні, де здійснюватиметься консульське обслуговування, необхідно перебувати у захисній масці та дотримуватись соціальної дистанції.

ПІДГОТОВКА ДО ВІЗИТУ

Підготуватись до візиту необхідно заздалегідь: перевірити перелік документів (оригінали), який вам необхідно з собою взяти, заповнити необхідні заяви, зробити відповідні копії та придбати «Money order» на визначену суму для оплати консульського збору.

У разі вдалого запису на виїзне консульське обслуговування наполегливо просимо скасувати, у разі наявності, попередній онлайн запис (зроблений через систему https://online.mfa.gov.ua/application) на прийом до Генерального консульства України в Нью-Йорку або іншої дипломатичної установи.

ПЕРЕЛІК КОНСУЛЬСЬКИХ ПОСЛУГ, ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ НАДАНІ ПІД ЧАС ВИЇЗНОГО КОНСУЛЬСЬКОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ:1. Наявний закордонний паспорт, який підлягає обміну  (оригінал та копія першої сторінки та сторінок з відмітками (візи, штампи «Консульський облік» та «Постійне проживання в США» тощо);

2. Роздрукована та заповнена заява-анкета (форма заяви passport-application.docx та зразок заповнення passport-application-sample.docx);

3. Документи (та копії), які підтверджують Ваш статус постійного проживання або тимчасового перебування на території США (green card, employment authorization, дійсна в’їзна віза, форма І-94 тощо).

3.1. У разі, якщо у Вас відсутні документи, що підтверджують статус постійного проживання або тимчасового перебування на території США, Ви маєте подати наступні документи (мають бути засвідчені нотаріально):

- договір оренди приміщення або заява від власника приміщення на підтвердження Вашого проживання;

- довідка з місця роботи (від роботодавця);

- довідка про наявність відкритого відкритого рахунку в банку або bank statements;

- копія протермінованої в’їзної візи до США;

- інші документи або довідки, що можуть слугувати підтвердженням Вашого статусу постійного проживання або тимчасового перебування на території США.

4. Документ про сплату консульського збору у вигляді Money order на суму $130  (payable to: Consulate General of Ukraine);

5. Якісне фото розміром 10х15 см. (4x6 inch) – зображення 70% обличчя на білому фоні;

6. Копія свідоцтва про народження або дійсного паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта);

7. Оригінал та копія свідоцтва про укладення шлюбу (у разі, якщо в наявних документах зазначені різні прізвища);

8.  Документи (та копії) на підтвердження місця проживання на території США (driver`s license, ID, рахунки з банку, рахунки щодо сплати за послуги, телефон тощо).

Важливо:

У разі укладення шлюбу на території США та бажання оформити закордонний паспорт на нове прізвище (у зв’язку зі зміною прізвища), така процедура можлива:

 - для заявників, які оформили дозвіл компетентних органів України на виїзд на постійне проживання до США і мають в закордонному паспорті відповідний штамп «Постійне проживання в США»; у такому випадку свідоцтво про укладення шлюбу, видане компетентними органами США, має бути відповідним чином засвідчене (проставлений штамп «Apostille») та перекладене українською мовою (нотаріально засвідчений переклад);

- для заявників, які не оформлювали дозвіл компетентних органів України на виїзд на постійне проживання до США, але змінили в паспорті громадянина України (внутрішньому паспорті) прізвище на нове прізвище після одруження; у такому випадку подається оригінал дійсного паспорта громадянина України (внутрішній паспорт).

1. Наявний закордонний паспорт дитини (або проїзний документ дитини), який підлягає обміну  (оригінал та копія першої сторінки та сторінок з відмітками (візи, штампи «Консульський облік» та «Постійне проживання в США» тощо);

2. Свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія); або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави. Документ про реєстрацію народження, виданий компетентним органом США, подається засвідченим штампом «Apostille» та з перекладом українською мовою (нотаріально засвідчений переклад, має бути засвідчений штампом «Apostille»);

3. Довідка про реєстрацію дитини громадянином України – якщо дитина народилась поза межами України (оригінал та копія);

4. Паспорт громадянина України (внутрішній паспорт) дитини, у разі його оформлення в Україні (з 14-річного віку).

5. Роздрукована та заповнена заява-анкета (форма заяви passport-application-kids.docxта зразок заповнення passport-application-kids-sample.docx); заява-анкета заповнюється на ім’я дитини одним з батьків;

6. Заява-згода іншого з батьків на оформлення та видачу дитині закордонного паспорта (форма заяви zayava-zgoda-batkiv-na-zp-dityam.docxта зразок заповнення zayava-zgoda-batkiv-na-zp-dityam_sample.docx); 

Якщо заяву-анкету заповнює батько дитини, то заяву-згоду подає мати дитини, і навпаки.

7. Дійсні закордонні паспорти обох батьків дитини (оригінали та копії першої сторінки та сторінок з відмітками (візи, штампи «Консульський облік» та «Постійне проживання в США» тощо);

8. Документи (та їхні копії), які підтверджують Ваш та дитини статус постійного проживання або тимчасового перебування на території США (green card, employment authorization, дійсна в’їзна віза, форма І-94 тощо).

8.1. У разі, якщо у Вас або у Вашої дитини відсутні документи, що підтверджують статус постійного проживання або тимчасового перебування на території США, Ви маєте подати наступні документи (мають бути засвідчені нотаріально):

- договір оренди приміщення або заява від власника приміщення на підтвердження Вашого проживання;

- довідка з місця роботи (від роботодавця);

- довідка про наявність відкритого відкритого рахунку в банку або bank statements;

- копія протермінованої в’їзної візи до США;

- інші документи або довідки, що можуть слугувати підтвердженням Вашого статусу постійного проживання або тимчасового перебування на території США.

9. Документ про сплату консульського збору у вигляді Money order на суму $40  (payable to: Consulate General of Ukraine);

10. Якісне фото дитини розміром 10х15 см. (4x6 inch) – зображення 70% обличчя на білому фоні;

11. Оригінал та копія свідоцтва про укладення шлюбу батьків (у разі, якщо в наявних документах батьків зазначені різні прізвища);

12. Документи (та їхні копії) на підтвердження місця проживання батьків на території США (driver`s license, ID, рахунки з банку, рахунки щодо сплати за послуги, телефон тощо).

 

Важливо:

Якщо дитина в’їхала на територію США за паспортом одного з батьків (була вписана в закордонний паспорт) та не оформлювала власний закордонний паспорт або проїзний документ дитини, подається оригінал та копії 1, 2, 3, 4 та 5 сторінок паспорта того з батьків, куди була вписана дитина.

Присутність дитини до 12-річного віку під час подачі документів не вимагається.

Присутність дитини з 12-річного віку під час подачі документів є обов’язковою.

Присутність обох з батьків дитини під час подачі документів є обов’язковою.

Заява-згода другого з батьків не вимагається, якщо він не перебуває в громадянстві України (є іноземцем або є особою без громадянства); у такому випадку надається паспортний або інший документ, що підтверджує громадянство.

У разі відсутності другого з батьків  під час подачі документів для оформлення паспорта дитині, подається заява-згода цього з батьків, яка має бути нотаріально засвідчена та з проставленим штампом «Apostille»

Продовження закордонного паспорта може бути оформлено не раніше, ніж за три місяці до закінчення терміну дії такого паспорта. Максимальний термін, на який може бути продовжено паспорт - 5 років (для дітей до 12-ти років - на 4 роки).
Консульська дія безкоштовна, вчиняється під час звернення.


1. Продовження строку дії закордонного паспорта дорослого (з 16-ти років):

- наявний закордонний паспорт

- заява встановленої форми (форма заяви dodatok-3-zayava.doc)

- паспорт громадянина України (внутрішній паспорт) або свідоцтво про народження (за наявності)

- якщо у наявному (протермінованому) закордонному паспорті фото застаріле (важко ідентифікувати громадянина), подаються  2 фото паспортного формату 3,5 х 4.5 см.

2. Продовження строку дії закордонного паспорта дитині (до 16-ти років):

Один з батьків (законний представник) подає такі документи:

- свій дійсний закордонний паспорт

- закордонний паспорт дитини

- свідоцтво про народження дитини (ОРИГІНАЛ)

- заяву встановленої форми (форма заяви dodatok-4-zayava-ditina.doc)

- якщо у наявному (протермінованому) закордонному паспорті дитини фото застаріле (важко ідентифікувати громадянина), подаються  2 фото дитини паспортного формату (3,5 х 4.5 см.)

3. Внесення інформації про дитину до закордонного паспорта батьків (законних представників):

Один з батьків (законний представник) подає такі документи:

- свій дійсний закордонний паспорт

- свідоцтво про народження дитини (ОРИГІНАЛ)

- заяву встановленої форми (форма заяви dodatok-1-zayava-vnesennya-do-batkiv.doc)

- 2 фото дитини паспортного формату (3,5 х 4.5 см.)

- документ, що підтверджує повноваження особи, як законного представника (у разі необхідності).

Оформлений біометричний паспорт видається особисто заявникові.

Паспорт дитини (віком до 16 років) може отримати один із батьків (усиновлювачів) цієї особи, за умови пред'явлення закордонного паспорта отримувача. 

Присутність дитини (віком від 12 до 16 років) під час видачі закордонного паспорта є обов'язковою.

Для отримання паспорта необхідно надати попередній закордонний паспорт, який подавався для обміну.

У разі, якщо закордонний паспорт було оформлено вперше або він був попередньо вилучений під час подачі документів, надається будь-яке ID з фото заявника.

1. Роздрукована та заповнена заява (форма заяви applicationbybirth.docx); заяву подає той з батьків дитини, який на момент її народження перебував у громадянстві України.

2. Дійсний закордонний паспорт того з батьків, який подає документи (оригінал та копія);

3. Свідоцтво про народження дитини (оригінал та 2-х стороння копія усіх сторінок свідоцтва).  Оригінал свідоцтва, виданого відповідним компетентним органом США, має бути засвідченим спеціальним штампом "Apostille", проставленим відповідним компетентним органом США (офісом Секретаря Штату). Свідоцтво подається апостильованим разом з нотаріально засвідченим професійно виконаним перекладом українською мовою (перекладаються усі сторінки свідоцтва та апостиля). Якщо переклад вчинено за кордоном (в США), такий переклад також має бути засвідчений штампом "Apostille". Оригінал свідоцтва про народження повертається заявникам після прийняття документів, до справи додається копія свідоцтва;

4. Документ, який підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування батьків на території США (green card, employment authorization, дійсна в’їзна віза, форма І-94 тощо).

5. Проплачений конверт (адресований: General Consulate of Ukraine, 240 East 49th street, New York, NY 10017) для надсилання Вам оформленої довідки.

Важливо:

Процедура оформлення набуття громадянства України дитиною за народженням - безкоштовна.

У разі, якщо у свідоцтві про народження дитини зазначене дівоче прізвище матері, додатково подається оригінал та копія свідоцтва про укладення шлюбу (в якому зазначені старе і нове прізвище матері).

Заява заповнюється українською мовою. Прізвище, ім'я, по батькові дитини у заяві зазначається виключно відповідно до свідоцтва про народження та перекладу. У випадку, якщо у свідоцтві не зазначено по батькові дитини, у заяві по батькові не вказується.

В заяві у  графі "Місце постійного проживання" зазначається повна адреса постійного місця проживання (реєстрації) в Україні. У випадку, якщо заявником оформлено виїзд на постійне місце проживання за кордон, що підтверджується відміткою в закордонному паспорті, зазначається повна адреса постійного проживання в США. Додатково зазначається номер телефону заявника та електронна адреса.

Для вчинення нотаріальних дій, зокрема, оформлення довіреності потрібно мати наступні документи:

∙ дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон або внутрішній паспорт гр. України;

∙ копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;

∙ дані внутрішнього паспорта, кому довіряєте (бажано копію);

∙ копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, кому довіряєте;

∙ money order – 80 доларів США, у випадку оформлення на батьків, другого з подружжя чи дітей, при наявності ОРИГІНАЛУ свідоцтва про народження або про шлюб – 50 доларів США.

Довіреності без розпорядження майном (зняття з місця проживання, отримання повторних документів) – 50 доларів США

 Заяву про реєстрацію довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей України Ви отримаєте разом із довіреністю (консульський збір становить 20 доларів США, та вже доданий до суми вище).

Всі нотаріальні дії вчиняються в день звернення громадян, особиста присутність заявника(ці) є обов’язковою.

Заяву на оформлення довіреності Ви отримаєте під час візиту.

В Генеральному консульстві України в Нью-Йорку наявні стандартні тексти довіреностей. За бажанням ми можемо оформити довіреність за Вашим зразком, для цього потрібно мати текст у форматі WORD на флешці.

Довіреність оформлюється від кожного громадянина окремо.

На постійний консульський облік приймаються громадяни України, які відповідно до чинного законодавства України є такими, що постійно проживають за кордоном (в паспорті громадянина України для виїзду за кордон міститься проставлена компетентними органами України відмітка «Постійне проживання»). 

Для взяття на постійний консульський облік до закордонної дипломатичної установи України за місцем проживання за кордоном подаються:

1. Роздрукована та заповнена заява (форма заяви oblik-zayava-1-pdf.pdf); 

2. Роздрукована та заповнена облікова картка (форма картки oblikova-kartka-pdf.pdf);

3. Одна фотокартка паспортного формату (розміром 2х2 inch);

4. Дійсний закордонний паспорт (оригінал та копія першої сторінки та сторінок з відмітками (візи, штампи «Консульський облік» та «Постійне проживання в США» тощо); 

5. Копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (паспорт громадянина України (внутрішній паспорт), свідоцтво про народження;

6. Копія виданого компетентними органами США дозволу, що дає право на проживання в цій країні;

7. Копія документа, виданого компетентними органами США, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території консульського округу Генконсульства України в Нью-Йорку (штати Вермонт, Коннектикут, Массачусетс, Мейн, Нью-Гемпшир, Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Пенсильванія, Роуд Айленд);

8. Оригінал та копія паспортного документа законного представника та документів, що підтверджують повноваження законного представника особи, яка приймається на облік (подаються у разі взяття на консульський облік особи, яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною);

9. Документ про сплату консульського збору у вигляді Money order на суму $40  (payable to: Consulate General of Ukraine); така сума консульського збору стягується за розгляд заяви у терміновому порядку (протягом дня).

 

Важливо:

Відміткою, що підтверджує факт оформлення в установленому законодавством України порядку документів для виїзду за кордон на постійне проживання є відмітка «Постійне проживання», проставлена в закордонному паспорті.

У разі розгляду заяви в терміновому порядку (протягом дня) стягується консульський збір у подвійному розмірі (40 дол. США).

При прийнятті на постійний консульський облік дитини віком до 16 років заява про прийняття такої дитини на облік заява та облікова картка на неї заповнюються одним з батьків (законним представником).

За прийняття на постійний консульський облік дітей віком до 16 років консульський збір не стягується.

Строк перебування на постійному консульському обліку необмежений.

На тимчасовий консульський облік приймаються громадяни України, які на законних підставах тимчасово (понад 3 місяці) перебувають за кордоном.

Для взяття на тимчасовий консульський облік до закордонної дипломатичної установи України за місцем проживання за кордоном подаються:

1. Роздрукована та заповнена заява (форма заяви tymchasovyy-oblik-zayava-1-pdf.pdf); 

2. Роздрукована та заповнена облікова картка (форма картки tymchasovyy-oblikova-kartka-pdf.pdf);

3. Одна фотокартка паспортного формату (розміром 2х2 inch);

4. Дійсний закордонний паспорт (оригінал та копія першої сторінки та сторінок з відмітками (візи, штампи «Консульський облік» тощо); 

5. Копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (паспорт громадянина України (внутрішній паспорт), свідоцтво про народження;

6. Копія довідки про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання або паспорта громадянина України у формі книжечки.

7. Копія виданого компетентними органами США дозволу, що дає право на проживання в цій країні;

8. Копія документа, виданого компетентними органами США, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території консульського округу Генконсульства України в Нью-Йорку (штати Вермонт, Коннектикут, Массачусетс, Мейн, Нью-Гемпшир, Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Пенсильванія, Роуд Айленд);

8. Оригінал та копія паспортного документа законного представника та документів, що підтверджують повноваження законного представника особи, яка приймається на облік (подаються у разі взяття на консульський облік особи, яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною);

9. Документ про сплату консульського збору у вигляді Money order на суму $40  (payable to: Consulate General of Ukraine); така сума консульського збору стягується за розгляд заяви у терміновому порядку (протягом дня).

 

Важливо:

У разі розгляду заяви в терміновому порядку (протягом дня) стягується консульський збір у подвійному розмірі (40 дол. США).

При прийнятті на тимчасовий консульський облік дитини віком до 16 років заява про прийняття такої дитини на облік (форма заяви oblik-zayava-2-pdf.pdf ) та облікова картка (форма облікової картки tymchasovyy-oblikova-kartka1-pdf.pdf) на неї заповнюються одним з батьків (законним представником).

За прийняття на тимчасовий консульський облік дітей віком до 16 років консульський збір не стягується.

Громадяни України приймаються на тимчасовий консульський облік строком на один рік.

Зазначений строк може бути збільшений відповідно до строку дії дозволу іноземної держави на проживання, виданого особі, яка приймається на консульський облік, але не може перевищувати п’яти років.

При зміні персональних даних громадянином України заповнюється заява встановленої форми (форма заяви zayava-zminy-pdf.pdf ), яка подається до закордонної дипломатичної установи України за кордоном особисто або надсилається поштою.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux