• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Часті запитання
Опубліковано 14 листопада 2023 року о 03:11

Чи можна залишити старий паспорт після оформлення нового?

Якщо у старому закордонному паспорті наявні діючі візи, або якщо такий паспорт є підставою для отримання (продовження) дозвільних документів на проживання в США, то під час видачі нового паспортного документа старий паспорт після написання відповідної заяви повертається його власнику. При цьому слід пам’ятати, що такий паспорт попередньо анулюється консульською установою.

 

Який термін оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон в Генеральному консульстві України?

Відповідно до Порядку оформлення, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 року № 152, паспорт без урахування строків доставки видається дипломатичною установою у строк до трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору.

 

Чи можу я мати на руках два паспорти для виїзду за кордон?

У разі необхідності Генконсульство може оформити громадянину другий паспорт (на додаток до вже існуючого).

Однак, якщо на день подання документів на оформлення закордонного паспорта заявник вже має два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати одразу при подачі документів на оформлення нового паспорта.

 

Якщо новий закордонний паспорт потрібен терміново, чи можливо прискорити його доставку?

За необхідності - якщо Ваш новий закордонний паспорт потрібен Вам швидко -  доступна опція доставки до Генерального консульства України в Нью-Йорку  нового закордонного паспорта міжнародним експрес-відправленням коштом заявника. Для більш детальної інформації перейдіть за посиланням: https://ny.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/dhl

Просимо враховувати, що мова йде про прискорену доставку нового виготовленого паспорта до Генерального консульства, а не про прискорене виготовлення паспортного документа.  

Я маю авіаквиток до України, але строк дії мого закордонного паспорта закінчився. Чи зможу я виїхати з території США на підставі свого паспорта?

Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з території США. У такому разі необхідно звернутися особисто до Генерального консульства для того, щоб оформити новий паспортний документ або посвідчення особи на повернення в Україну.

 

Як сплачується консульський збір?

Консульський збір сплачується шляхом придбання у відділеннях пошти, банків чи інших установах Money order на суму, яка необхідна для вчинення потрібної Вам консульської дії відповідно до тарифів консульського збору.

 

Я тривалий час проживаю в Сполучених Штатах Америки. Разом з тим, визначення плати за житлово-комунальні послуги за місцем моєї реєстрації в Україні здійснюється з розрахунку, що я проживаю в Україні. Чи може консульство надати мені довідку, що я проживаю в США?

Таку довідку Генконсульство надати не може. Але, якщо Ви перебуваєте на консульському обліку, Генконсульство за Вашим письмовим зверненням може підтвердити цей факт. Оскільки на консульський облік приймаються громадяни України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, таке підтвердження може бути враховане при розрахунку плати за житлово-комунальні послуги.

 

Як засвідчити штампом «Apostille» документ, виданий компетентним органом США?

Засвідчення штампом «Apostille» офіційних документів, виданих компетентними органами США, належить до компетенції Секретаря штату видачі документа.

Для зручності наводимо посилання на такий компетентний орган кожного штату консульського округу Генерального консульства України в Нью-Йорку:

штат Вермонт

штат Коннектикут 

штат Массачусетс 

штат Мейн

штат Нью-Гемпшир

штат Нью-Джерсі

штат Нью-Йорк

штат Пенсильванія

штат Роуд Айленд

 

Як оформити отримання матеріальної допомоги при народженні дитини?

Нарахування та виплата матеріальної допомоги при народженні дитини є компетенцією Міністерства соціальної політики України. З цього питання Вам слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання в Україні.

 

Як оформити пенсію громадянину України?

Призначення, перерахунок та виплата пенсій є компетенцією Пенсійного фонду України. З цього питання Вам слід звертатися до територіальних органів Пенсійного фонду України за місцем реєстрації в Україні.

 

Як здійснити легалізацію диплома, виданого в Україні?

Провести процедуру легалізації диплома, виданого в Україні, можна в Департаменті консульської служби МЗС України.

 

Як засвідчити штампом «Апостиль» диплом, виданий в Україні?

Засвідчення документів про освіту, виданих в Україні, штампом «Апостиль» є компетенцією Міністерства освіти і науки України.

Детально з процедурою можна ознайомитися на сайті державного підприємства Міністерства освіти і науки України «Інформаційно-Іміджевий Центр», на якому Ви можете отримати необхідну інформацію щодо проставлення апостиля на документи про освіту.

 

Як здійснити оформлення апостилю на документах, виданих в Україні? 

Офіційні документи, видані навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки (дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші) - Міністерство освіти і науки України.

Документи, що видаються органами юстиції та судами, а також документи, що оформляються нотаріусами - Міністерство юстиції України.

Документи, що видаються Державною реєстраційною службою України та структурними підрозділами  територіальних  органів Міністерства  юстиції,  що  забезпечують  реалізацію  повноважень Державної  реєстраційної служби (свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану, витяги з реєстру та ін.) - Державна реєстраційна служба України.

 

Чи можна нотаріально засвідчити в Генеральному консульстві копію мого паспорта?

Відповідно до Положення про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України, затвердженому 27.12.2004р. Наказом Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України за №142/5/310, консули засвідчують вірність копій (фотокопій) документів, виданих юридичними особами, за умови, що ці документи не суперечать законові, мають юридичне значення і засвідчення вірності їх копій (фотокопій) не заборонено законом.

Забороняється засвідчувати вірність копій паспорта, документів, що його замінюють, військового квитка, депутатського посвідчення, службових посвідчень та інших документів, знімання копії з яких не допускається.

 

Чи може надати Генеральне консульство України послуги адвоката?

Консульська посадова особа не може виступати у якості адвоката фізичних або юридичних осіб України за кордоном через відповідні обмеження, передбачені законодавством іноземних країн та міжнародними договорами.

 

Які правила переміщення предметів через митний кордон України?

Питання, що стосуються адміністрування податків і зборів, митних та інших платежів, є компетенцією Державної фіскальної служби України.

 

Як оформити запрошення для родича, громадянина України, до Сполучених Штатів Америки?

Видача або скасування віз для в’їзду до Сполучених Штатів Америки громадянам України є виключною прерогативою американської консульської установи в Україні та Державного департаменту США.

Який порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї?

В’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюється через контрольні пункти:

іноземців та осіб без громадянства - за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС;

громадян України - за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України “Про громадянство України” або статтею 2 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”, а громадян України, що не досягли 16-річного віку, - з дотриманням вимог, передбачених для таких осіб Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 92).

Ознайомитися з повним текстом Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

 

Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux