• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Співробітництво
Опубліковано 05 лютого 2021 року о 16:46

Інформація надана станом на початок 2021 року

Сполучені Штати мають одну з найбільш диверсифікованих економік світу, що утримує лідерство незважаючи на глобальну економічну кризу та пандемію коронавірусу, які призвели до значних коливань основних показників розвитку економіки країни.

Так, замість прогнозованого до початку кризи зростання американської економіки у 2020 р. на 1,8-2,1%, за наявними оцінками, ВВП Сполучених Штатів зменшився за результатами 2020 року на 3,5%. Водночас, за прогнозами Бюджетного офісу Конгресу США, ВВП країни за результатами 2021 року має зрости на 4,2%.

Загальний обсяг зовнішньої торгівлі товарами США в 2020 році зменшився у порівнянні з 2019 роком на 9,2% і склав 3,77 трлн. дол США. При цьому експорт товарів зменшився на 13,2% і склав 1,43 трлн. дол. США, а імпорт – зменшився на 6,6% і склав 2,33 трлн. дол. США. Варто зазначити, що попри зменшення обсягів зовнішньоторговельних операцій США утримує з собою статус найбільшого імпортера товарів в світі.

Основу структури імпорту товарів до США складають транспортні засоби (16,5%), комп’ютери та електроніка (15,6%), хімічна продукція (10,5%), машини (крім електричних) (7,6%), нафта та газ, різноманітні промислові товари, електричне обладнання, одяг, продукти харчування (готові), аграрна продукція.

Основними експортними позиціями США є енергетичні матеріали, нафта та продукти її перегонки; бітумінозні речовини; воски мінеральні (12,1%), реактори ядерні, котли, обладнання і механічні пристрої (11,9%), електричні машини і устаткування (10,4%), літальні апарати, космічні апарати та їх частини (8,27%), засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу (8,09%), прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні, медичні або хірургічні (6,13%), пластмаса та ін.

У міжнародній торгівлі Сполучених Штатів одне з провідних місць посідає Китай, який є найбільшим експортером товарів до США. У 2020 році товарообіг між країнами склав 560 млрд. дол. США при від’ємному для США сальдо у 310 млрд. дол. США.

Також, в п’ятірку найбільших торговельних партнерів США входять Мексика (товарообіг в 2020 році склав 538 млрд. дол. США), Канада (525 млрд. дол. США), Японія (183 млрд. дол. США) та Німеччина (172 млрд. дол. США).

На даний час американо-китайські відносини носять напружений характер, що викликано технологічним протистоянням, торговельними суперечками, позицією американської Адміністрації щодо причин розповсюдження коронавірусу та загальною конкуренцією цих глобальних гравців на світовій арені.

З огляду на глобальні економічні тенденції значна частина американських компаній розпочали переорієнтацію з азійських постачальників на постачальників з інших країн, а також опрацьовують можливості перенесення власних виробництв з Азійського в інші регіони світу. Переконані, що Україна має скористатися цими тенденціями та долучитися до згаданих процесів.

Двостороння торгівля між Україною та США протягом останніх років характеризувалась стійкою тенденцією до зростання, водночас фінансова криза, викликана пандемією COVID-19, негативним чином вплинула на позитивну динаміку розвитку двостороннього товарообігу.

За даними Державної служби статистики України, за підсумками 11 місяців 2020 року загальний товарообіг між Україною та США зменшився на 6,3% і склав 3,53 млрд. дол. США. Обсяг експортних поставок товарів з України до США скоротився на 3,6% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року і склав 0,87 млрд. дол. США. Імпорт товарів з США зменшився на 10,5% і склав 2,66 млрд. дол. США.

Основу українського експорту до США склали чорні метали та вироби з них (62%), жири та олії тваринного або рослинного походження (6,2%), руди, шлаки і зола (3,4%), ядерні реактори та котли (2,4%), машини електричні машини (2,3%) та літальні апарати (2,3%).

Імпорт американських товарів до України є більш диверсифікованим. Найбільшими статтями американського імпорту є поставки наземного транспорту крім залізничного (27,7%), палива (21,4%), електричних машин (7,3%) та оптичних приладів (4,3%). Також, до структури американського імпорту до України входять ядерні реактори, котли, машини, друкована продукція, пластмаси, полімерні матеріали, насіння та плоди олійних рослин, фармацевтична продукція.

Обсяг торгівлі послугами між Україною та США за результатами 9 місяців 2020 року зріс на 8,3% у порівнянні з 2019 роком та становив 1,33 млрд. дол. або 11,2% від загального обсягу торгівлі послугами України. Експорт послуг до США зріс на 8,8% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року та становив 1, 01 млрд. дол. США або 12,3% від загального обсягу експорту українських послуг. Основу експорту склали послуги у сфері телекомунікації, комп’ютерні та інформаційні послуги; транспортні та ділові послуги.

В свою чергу, обсяг імпорту послуг зі США зменшився на 10% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року та склав 330 млн. дол. США або 8,9% від загального імпорту послуг в Україну. Основу американського імпорту склали державні та урядові послуги, послуги пов’язані з фінансовою діяльністю та ділові.

Найбільш перспективними напрямами для українських експортерів є поставки в США хімічної продукції, продуктів харчування, товарів народного вжитку та легкої промисловості, продукції машинобудівної галузі, а також надання транспортних, телекомунікаційних та ІТ-послуг.

Однією з особливостей виходу на американський ринок є можливість використання безмитного режиму для багатьох товарів українського виробництва в рамках Генералізованої системи преференцій США.

Генералізована система преференцій США (the U.S. Generalized System of Preference – GSP/ГСП) призначена для сприяння економічному зростанню в країнах, що розвиваються, шляхом надання товарам за понад 3 500 тарифними лініями Гармонізованого тарифу США пільгового безмитного режиму ввезення на територію США із визначених американським урядом країн-бенефіціарів ГСП (119 країн і території, зокрема й України). Список країн-бенефіціарів ГСП: https://bit.ly/3d1bXiN.

ГСП заснована 1 січня 1976 року відповідно до Закону США "Про торгівлю" 1974 року та діє до 31.12.2020.

Детальна інформація щодо ГСП розміщена на веб-сайті Офісу Торгового Представника США: Генералізована система преференцій США.

Преференції програми ГСП дають можливість ввозити на територію США товари українського походження за близько 3 500 тарифними лініями Гармонізованого тарифу США без сплати ввізного мита.

Продукція, що підпадає під безмитний режим ввезення в рамках ГСП, включає широкий асортимент сільськогосподарських та промислових товарів.

Список продукції, що підпадає під дію ГСП: GSP-Eligible Products.

Використання ГСП суттєво підвищує конкурентоспроможність експорту окремих груп українських товарів на американському ринку, оскільки застосування ГСП сприяє зниженню витрат через отримання безмитного режиму для товарів, що підпадають під дію ГСП.

З’ясувати чи підпадає товар під дію ГСП можна, зокрема, скориставшись веб-ресурсом: Гармонізований тариф США. Див. Рекомендовані кроки щодо визначення чи підпадає товар під дію ГСП.

Як товар, імпортований до США, отримує безмитний режим в рамках ГСП.

Якщо українські товари підпадають під дію ГСП, необхідно користуватися перевагами цієї програми у повній мірі, і повідомляти своїх американських партнерів про застосування ГСП під час експорту до США.

Повідомлення для імпортера США:

Choose Ukrainian Products & Use GSP

Обирай українські товари та користуйся ГСП

Відповідальним за отримання безмитного режиму для товарів, що підпадають під дію ГСП, є імпортер США.

Запровадження єдиного механізму взаємодії МЗС з діловими колами, їх об’єднаннями та асоціаціями з питань торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва має на меті підвищення ефективності роботи Міністерства закордонних справ України та закордонних дипломатичних установ в зовнішньоекономічній сфері, надання ними дієвої допомоги національним виробникам у розширенні ринків збуту української продукції, залученні іноземних інвестицій у пріоритетні сфери національної економіки.

Звернення вітчизняної компанії щодо отримання дипломатичного сприяння має бути надіслано на адресу Ради експортерів та інвесторів при МЗС України:

Міністерство закордонних справ України

Управління економічного співробітництва

Рада ескортерів та інвесторів при МЗС України

01018, м. Київ, Михайлівська площа, 1

Ел. пошта: [email protected]

Факс: (044) 238-1894.

Детальніша інформація за посиланням: https://cutt.ly/Kysd3HU

Анкета експортера

https://rei.mfa.gov.ua/anketa-eksportera

Після вступу України до Світової організації торгівлі у 2008 році, між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки того ж року була підписана Угода про торговельне та інвестиційне співробітництво. Статтею 2 цієї Угоди було передбачено створення Українсько-Американської Ради з торгівлі та інвестицій - основного міжурядового механізму для розширення та поглиблення торговельно-інвестиційного співробітництва між двома країнами. Рада є майданчиком для обговорення шляхів збільшення комерційних можливостей та зменшення перешкод для торгівлі.

Наразі відбулось дев’ять засідань Ради, які в порядку черговості проходили в Києві та Вашингтоні. Дев’яте засідання пройшло 1 листопада 2019 року у м. Київ (https://bit.ly/3bXe5Z2). (Спільна заява за підсумками 9 засідання Ради: https://bit.ly/2xkGVmP).

В США найбільшим об’єднанням ділових кіл, що інвестують в Україну, є  Американо-українська ділова рада (USUBC, https://bit.ly/3q7cQgD). Американо-українська ділова рада сприяє розвитку двосторонніх ділових зв’язків через регулярну взаємодію з американськими та українськими бізнесовими лідерами та урядовцями. Станом на лютий 2021 року асоціація має 216 членів.

Також впливовою діловою асоціацією є Американська торгова палата в Україні (The American Chamber of Commerce in Ukraine, https://chamber.ua/ua/), яка є неприбутковою громадською організацією, що об'єднує найбільші компанії з понад 50 країн світу, які є економічними партнерами України в питаннях торгівлі та інвестицій.

Генералізована система преференцій США (the U.S. Generalized System of Preference – GSP/ГСП) призначена для сприяння економічному зростанню в країнах, що розвиваються, шляхом надання товарам за понад 3 500 тарифними лініями Гармонізованого тарифу США пільгового безмитного режиму ввезення на територію США із визначених американським урядом країн-бенефіціарів ГСП (119 країн і території, зокрема й України). Список країн-бенефіціарів ГСП: https://bit.ly/3d1bXiN.

ГСП заснована 1 січня 1976 року відповідно до Закону США "Про торгівлю" 1974 року та діє до 31.12.2020.

Детальна інформація щодо ГСП розміщена на веб-сайті Офісу Торгового Представника США: Генералізована система преференцій США.

Однією з особливостей виходу на американський ринок є можливість використання безмитного режиму для багатьох товарів українського виробництва в рамках Генералізованої системи преференцій США.

Генералізована система преференцій США (the U.S. Generalized System of Preference – GSP/ГСП) призначена для сприяння економічному зростанню в країнах, що розвиваються, шляхом надання товарам за понад 3 500 тарифними лініями Гармонізованого тарифу США пільгового безмитного режиму ввезення на територію США із визначених американським урядом країн-бенефіціарів ГСП (119 країн і території, зокрема й України). Список країн-бенефіціарів ГСП: https://bit.ly/3d1bXiN.

ГСП заснована 1 січня 1976 року відповідно до Закону США "Про торгівлю" 1974 року та діє до 31.12.2020.

Детальна інформація щодо ГСП розміщена на веб-сайті Офісу Торгового Представника США: Генералізована система преференцій США.

Преференції програми ГСП дають можливість ввозити на територію США товари українського походження за близько 3 500 тарифними лініями Гармонізованого тарифу США без сплати ввізного мита.

Продукція, що підпадає під безмитний режим ввезення в рамках ГСП, включає широкий асортимент сільськогосподарських та промислових товарів.

Список продукції, що підпадає під дію ГСП: GSP-Eligible Products.

Використання ГСП суттєво підвищує конкурентоспроможність експорту окремих груп українських товарів на американському ринку, оскільки застосування ГСП сприяє зниженню витрат через отримання безмитного режиму для товарів, що підпадають під дію ГСП.

З’ясувати чи підпадає товар під дію ГСП можна, зокрема, скориставшись веб-ресурсом: Гармонізований тариф США. Див. Рекомендовані кроки щодо визначення чи підпадає товар під дію ГСП.

Як товар, імпортований до США, отримує безмитний режим в рамках ГСП.

Якщо українські товари підпадають під дію ГСП, необхідно користуватися перевагами цієї програми у повній мірі, і повідомляти своїх американських партнерів про застосування ГСП під час експорту до США.

Повідомлення для імпортера США:

Choose Ukrainian Products & Use GSP

Обирай українські товари та користуйся ГСП

Відповідальним за отримання безмитного режиму для товарів, що підпадають під дію ГСП, є імпортер США.

Приєднання України до Угоди про державні закупівлі СОТ (The Agreement on Government Procurement (GPA), далі - Угода) надає можливість доступу вітчизняним експортерам, зокрема, до ринку державних закупівель Сполучених Штатів, який, за окремими оцінками, складає 300 млрд. дол. на рік (180 млрд. дол. на федеральному рівні та 120 млрд. дол. на рівні штатів).

Доступ до державних закупівель в США в рамках дії Угоди можливий напряму на двох рівнях:

федеральному (товари та послуги для потреб федеральних органів влади, за винятком: поштових послуг та пасажирських залізничних перевезень, окремих товарів для потреб Міністерства оборони США). Відсоток закупівель для потреб Міноборони складає 65-80% від загального обсягу щорічних федеральних закупівель США, які покриває дія Угоди.

З метою отримання можливості участі в державних закупівлях США потенційний постачальник повинен зареєструватися в Системі управління підрядами (https://cutt.ly/wygTDCT). Реєстрація та доступ до системи є безкоштовними.

Загальна інформація про федеральні закупівлі вартістю понад 25 тис. дол., порядок обов’язкової (безкоштовної) реєстрації, оголошення про закупівлі, повідомлення про присудження контракту, роз’яснення та відповіді на питання потенційних учасників тендерів тощо розміщуються на федеральному порталі https://cutt.ly/DkRIMAm. Портал також містить окремий розділ з відеоматеріалами та покроковими інструкціями для потенційних учасників державних закупівель (https://cutt.ly/PkRIS9ohttps://cutt.ly/rkRIXzm).

На регіональному (ті ж товари та послуги, що й на федеральному рівні для потреб регіональних органів влади в 37 штатах та деяких установ федерального значення (наприклад, портові управління Нью-Йорку та Нью-Джерсі), за винятком окремих транспортних проектів). Кожен зі штатів розміщує інформацію щодо потреб в закупівлях на офіційних веб-ресурсах (зведена інформація розміщена за сайті Офісу торговельного представника США: https://cutt.ly/rygTAvU)

Крім цього, участь у державних закупівлях в США вітчизняних виробників також можлива через механізм субпідрядника (таку можливість надає Управління служб загального призначення США (U.S. General Services Administration), разом з чіткими роз’ясненнями функціонування такого механізму https://cutt.ly/bkROgAU.

З метою надання сприяння та ознайомлення вітчизняного бізнесу з новими можливостями, було створено Офіс GPA, який підтримує та консультує українських експортерів з питань участі в публічних закупівлях країн GPA та імпортерів з країн - учасниць GPA щодо їх участі в публічних закупівлях в Україні.

Детальніше про Угоду про державні закупівлі СОТ:

https://cutt.ly/iygTPgE

Детальніше про ініціативу GPAinUA:

https://cutt.ly/wygTOpc

Пошук партнерів серед американських компаній

https://cutt.ly/6kDdoWT

https://cutt.ly/tkDdYJs

https://cutt.ly/nkDdKeQ

https://cutt.ly/wkDd0uK

Міністерство торгівлі США

https://www.commerce.gov/

Експортно-імпортний банк США

https://www.exim.gov/

Загальний перелік відомств США, які відповідають за торговельні питання

https://cutt.ly/ekUNPuf

Корпорація фінансування міжнародного розвитку (DFC)

https://www.dfc.gov/

Американська торговельна палата в Україні

https://chamber.ua/ua/

Українсько-американська ділова рада

https://www.usubc.org/

Ресурс для попередньої перевірки іноземних компаній

https://cutt.ly/2kU13Ue

Генералізована система преференцій США

https://cutt.ly/NkYNono

Гармонізований тариф США

https://www.usitc.gov/harmonized_tariff_information

Основні вимоги до сертифікації харчових продуктів в США

https://cutt.ly/RkYMUYx

Контакти основних роздрібних мереж США

Albertsons

http://suppliers.safeway.com/pages/BecomeASupplier.htm

Walmart

https://corporate.walmart.com/suppliers

BJ’s

https://www.rangeme.com/bjs

Target

https://corporate.target.com/about/products-services/suppliers#?lnk=fnav_t_spc_1_16

Harris Teeter

https://www.harristeeter.com/supplier-community

Giant

https://www.rangeme.com/aholddelhaizeusbrands

Trader Joe’s

https://www.traderjoes.com/contact-us/new-vendor-form

Whole Foods Market

https://www.wholefoodsmarket.com/company-info/information-potential-suppliers

Kroger

https://www.thekrogerco.com/vendors-suppliers/become-a-supplier/

Aldi

https://corporate.aldi.us/en/suppliers/become-a-supplier/

NetCost Market

https://www.netcostmarket.com/become-a-vendor/

Home Depot

https://www.homedepot.com/c/suppliers_and_providers

Dick’s

https://www.dickssportinggoods.com/s/suppliers

У разі виникнення у Вас запитань, пропозицій чи зауважень просили би оперативно інформувати Відділ з економічних питань Посольства (другий секретар - БАУДАРБЕКОВ Тімур [email protected]).

Державна митна служба України інформує, що з 01 липня 2021 року починають діяти норми пункту 61 розділу ХХІ Митного кодексу України щодо обов’язкового перебування на обліку в Державній митній службі України осіб нерезидентів, які здійснюють декларування товарів в Україні.

Згідно з частиною восьмою статті 455 Митного кодексу України, не перебування на обліку є підставою для відмови у митному оформленні та пропуску через митний кордон України товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Згідно з частиною першою статті 455 Митного кодексу України обов’язковому обліку підлягають особи нерезиденти, які є: декларантами товарів, транспортних засобів комерційного призначення, у випадках передбачених пунктом 4 частини другої статті 265 Митного кодексу України (іноземні перевізники що переміщують територією України товари, транспортні засоби комерційного призначення, прохідним транзитом); перевізниками товарів через митний кордон України та/або між митницями на території України або є особою відповідальною за такі перевезення (іноземні перевізники, що переміщують товари під митним контролем).

Стати на облік можливо:

при в’їзді або виїзді з України шляхом заповнення реєстраційної форми безпосередньо у пункті пропуску та надання копії свідоцтва про реєстрацію особи нерезидента, видану компетентним органом країни реєстрації; шляхом направлення поштою до будь якої митниці заповненої реєстраційної форми та надання копії свідоцтва про реєстрацію особи, видану компетентним органом країни реєстрації; безпосередньо подати до будь якої митниці заповненої реєстраційної форми та копії свідоцтва про реєстрацію особи, видану компетентним органом країни реєстрації, або подання цих документів через уповноважену особу, яка діє на підставі довіреності від особи нерезидента, або через агента з митного оформлення, який діє на підставі договору між особою нерезидентом та українським митним брокером.

Заява нерезидента УКР.docx може бути заповнена на будь якій мові офіційного міжнародного спілкування. Для прискорення обробки інформації бажано заповнювати її на українській або англійській мові. Після введення даних із заяви до інформаційної системи митної служби, особі нерезиденту протягом однієї години буде присвоєно тимчасовий обліковий номер. 

Відмова у присвоєні тимчасового облікового номеру можлива, якщо: реєстраційна форма містить не всі обов’язкові дані; особа нерезидент вже перебуває на обліку. Тимчасовий обліковий номер дозволяє особі нерезиденту здійснювати усі митні формальності та процедури без обмежень. Про взяття на облік та присвоєння облікового номеру особа нерезидент інформується протягом наступних п’яти робочих днів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux