• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Набуття громадянства України за народженням (наприклад: дитина народилась в США)
Опубліковано 18 червня 2024 року о 18:00
УВАГА! Чоловіки призовного віку (з 18 до 60 років), у разі подачі документів для оформлення набуття громадянства України дитиною, мають обов'язково ознайомитися з інформацією за посиланням: https://ny.mfa.gov.ua/news/onovlenij-poryadok-otrimannya-konsulskih-poslug-cholovikami-prizovnogo-viku та пред'являти під час візиту актуальний електронний військово-обліковий документ (е-ВОД), що містить відповідний QR-код (крім випадків, коли інший з подружжя є іноземцем або особою без громадянства). 

Закордонна дипломатична установа, до якої подано документи щодо оформлення набуття громадянства України, перевіряє відповідність їх оформлення вимогам законодавства України та підтвердження ними наявності фактів, з якими Закон пов’язує належність особи до громадянства України.

Рішення про оформлення набуття особою громадянства України або про відмову у задоволенні клопотання приймається керівником закордонної дипломатичної установи або його заступником не пізніш ніж у місячний строк з дня надходження документів. Рішення про відмову повідомляється заявникові у письмовій формі не пізніш ніж у тижневий строк з дня його прийняття.

У разі прийняття позитивного рішення, особа реєструється громадянином України та документується довідкою про реєстрацію особи громадянином України, яка подається нею для одержання документів, що підтверджують громадянство України.

 

Звертаємо Вашу увагу! Невірно або неповно оформлені документи до розгляду не приймаються. Просимо уважно ознайомитися із наведеною нижче інформацією. 

УВАГА! При оформленні свідоцтва про народження у відповідних органах США правильність написання прізвища, імені та по батькові дитини латинськими літерами рекомендуємо перевіряти на сайті Державної міграційної служби України за цим посиланням. По батькові дитини в довідці про реєстрацію набуття громадянства України за народженням вказується лише у відповідності до свідоцтва про народження, оформленого в США.

Для оформлення реєстрації присутність дитини не вимагається.

Під час подання заяви та інших документів з питань громадянства до закордонної дипломатичної установи України пред'являється документ, що посвідчує особу заявника, а також документ про його постійне проживання за кордоном. Оформлення набуття громадянства України за народженням здійснюється також і щодо осіб, батьки яких тимчасово на законних підставах перебувають за кордоном.

Для оформлення набуття громадянства України за народженням особою, яка народилася після 1 березня 2001 року (дата набрання чинності Законом України «Про громадянство України»), та батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України (частина перша статті 7 Закону), один з батьків подає такі документи (оригінали, які повертаються заявнику та їх повні копії):

- дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал та його копія);

- документ про його постійне проживання за кордоном (permanent resident card). Оформлення набуття громадянства України за народженням здійснюється також і щодо осіб, батьки яких тимчасово на законних підставах перебувають за кордоном (дійсна віза);

zayava-gromadianstvo-za-narodzenniam-11.docx про оформлення набуття громадянства України за народженням. Відповіді на запитання слід давати повні і точні виключно українською мовою.

Заява подається на ім'я Генерального консула України в Нью-Йорку, заповнюється українською мовою. Прізвище, ім'я, по батькові дитини у заяві зазначається виключно відповідно до свідоцтва про народження та перекладу. У випадку, якщо у свідоцтві не зазначено по батькові дитини, у заяві не вказується по батькові.

У графі "Місце постійного проживання" зазначається повна адреса постійного місця проживання (реєстрації) в Україні. У випадку, якщо заявником оформлено виїзд на постійне місце проживання за кордон, що підтверджується відміткою в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, зазначається повна адреса постійного проживання в США. Додатково зазначається номер телефону заявника, електронна адреса;

- zayava-zgoda-dytyna-14-1.docx- ця заява надається у разі оформлення набуття громадянства України за народженням дітям віком від 14-ти до 18-ти років.

- свідоцтво про народження дитини та переклад, а також копії усіх сторінок. Оригінал свідоцтва, виданого відповідним компетентним органом США, має бути засвідченим спеціальним штампом "Apostille", проставленим відповідним компетентним органом США (офісом Секретаря Штату). Свідоцтво подається апостильованим разом з нотаріально засвідченим професійно виконаним перекладом на українську мову (перекладаються усі сторінки свідоцтва та апостиля).   Переклад вчиняється після отримання апостилю на свідоцтво про народження, оскільки сторінка апостилю на ньому, як і решта супровідних сторінок, перекладаються на українську мову. Якщо переклад вчинено за кордоном (поза Україною), він також має бути засвідчений штампом "Apostille".  Оригінал свідоцтва про народження та переклад повертаються заявнику після прийняття документів, до справи додаються копії;

- документ про переміну прізвища (імені) батька/матері, якщо їх прізвища у паспорті та у свідоцтві про народження дитини відрізняються та 2-стороння копія усіх сторінок документа.  Оригінал документа, виданого відповідним компетентним органом США, має бути засвідченим спеціальним штампом "Apostille", проставленим відповідним компетентним органом США (офісом Секретаря Штату). Документ подається апостильованим разом з нотаріально засвідченим професійно виконаним перекладом на українську мову (перекладаються усі сторінки документа та апостиля). Якщо переклад вчинено за кордоном, він також (як окркмий документ) має бути засвідчений  штампом "Apostille". Оригінал документа повертається заявникам після прийняття документів, до справи додається копія;

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон або інший передбачений статтею 5 Закону документ, що підтверджує факт перебування одного з батьків дитини у громадянстві України на момент її народження (та його копія). У випадку, якщо паспорт виданий після дати народження дитини, до справи додатково додається інший документ (та його копія), що підтверджує факт перебування одного з батьків дитини у громадянстві України на момент її народження.

Процедура оформлення набуття громадянства України дитиною за народженням безкоштовна.

УВАГА!!! Оригінали документів без копій до розгляду не приймаються.

 

Прийом громадян здійснюється виключно після попередньої реєстрації в системі електронного запису на прийом за посиланням: https://go.mfa.gov.ua/ (інструкція - https://ny.mfa.gov.ua/zapisatis-na-prijom). 


Процедура оформлення набуття громадянства України за народженням триває протягом одного місяця з дня отримання Генеральним консульством України в Нью-Йорку усіх необхідних документів.

Після реєстрації набуття громадянства України за народженням батьками можуть бути подані документи щодо оформлення дитині паспорта громадянина України для виїзду за кордон або посвідчення особи на повернення в Україну.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux