• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Програма «Єднаймося для України»
Опубліковано 26 травня 2022 року о 03:20

21 квітня 2022 року Президентом США Джозефом Байденом оголошено нову програму «Єднаймося для України» ("Uniting for Ukraine") з метою забезпечення виконання проголошеної програми про запрошення 100 тисяч громадян України, які вимушені тікати від війни у зв’язку з повномасштабною агресією РФ щодо України.

«Єднаймося для України» це спрощена програма для отримання громадянами України гуманітарного паролю в США. Щоб отримати право на перебування в США по цій програмі українці мали перебувати на території України станом на 11 лютого 2022 року, мати спонсора в Сполучених Штатах, пройти вакцинацію та інші вимоги охорони здоров’я, а також пройти необхідні біометричні, біографічні та безпекові перевірки. По цій програмі українці отримають право на в’їзд в США строком до 2 років з правом на подання документів на працевлаштування в США.

Починаючи з 25 квітня 2022 року фізичні та юридичні особи в США, можуть звертатися до Міністерства національної безпеки США (DHS) для спонсорування громадян України, які були переміщені внаслідок російської агресії в рамках програми «Єднаймося для України», яка буде оприлюднена на веб-сайті DHS. Спонсором для українців зможе виступити будь-який громадянин США або фізична особа, яка законно перебуває на території США, у тому числі представники неурядових організацій. Особи та організації, які хочуть спонсорувати громадян України в Сполучених Штатах, повинні будуть заявити про свою фінансову підтримку та пройти необхідні перевірки для захисту від експлуатації та зловживань.

Для отримання детальної інформації про програму «Єднаймося для України» необхідно перейти за посиланням: www.dhs.gov/Ukraine. (за посиланням є також інструкції українською мовою)

Хто може отримати гуманітарний пароль по програмі «Єднаймося для України»?

 • особи, які проживали в Україні безпосередньо перед повномасштабним вторгненням Росії (до 11 лютого 2022 року) і були переміщені в результаті вторгнення;
 • є громадянами України та мають дійсний український паспорт (або є дитиною, вписаною в паспорт батьків), або є найближчим членом сім’ї громадянина України;
 • мають спонсора в США, який подасть на їхню користь Декларацію про фінансову підтримку (форму I-134), яка буде перевірена та схвалена Службою громадянства та імміграції США (далі – USCIS);
 • завершили вакцинацію та інші вимоги охорони здоров'я;
 • пройшли біометричні, біографічні та безпекові перевірки.
ВАЖЛИВО! Щоб мати право на участь у цьому процесі, діти віком до 18 років повинні подорожувати до Сполучених Штатів Америки під опікою та піклуванням своїх батьків або законних опікунів.


Які етапи подачі документів по програмі «Єднаймося для України»?

КРОК 1: Фінансова підтримка

Особи, які беруть участь у програмі «Єднаймося для України», повинні мати фінансову підтримку в Сполучених Штатах. Для ініціації процесу спонсор в США електронно подає Декларацію про фінансову підтримку (форму I-134) до USCIS через онлайн-портал «myUSCIS».

Після цього федеральними органами США буде здійснена перевірка спонсора з метою захисту від експлуатації та зловживань, а також гарантування того, що фінансова підтримка беніфіціара програми може бути здійснена.

КРОК 2. Надання біографічної інформації через онлайн-портал «myUSCIS»

Після того, як спонсор продемонструє достатню фінансову підтримку та буде схвалений американською стороною, український бенефіціар отримає електронний лист від USCIS про те, як створити обліковий запис у «myUSCIS» та інструкції щодо подальших кроків. Український бенефіціар повинен буде підтвердити свою біографічну інформацію в «myUSCIS» та виконання всіх вимог.

КРОК 3: Виконати вимоги щодо вакцинації

У рамках підтвердження кваліфікаційних вимог у своєму обліковому записі «myUSCIS» особи, які хочуть отримати дозвіл на подорож до Сполучених Штатів через процес «Єднаймося для України», повинні підтвердити попередню вакцинацію проти кору, поліомієліту та COVID-19. Якщо вони раніше не були вакциновані, особам потрібно буде отримати першу дозу необхідних вакцин, перш ніж отримати дозвіл на подорож до Сполучених Штатів.

Усі особи віком від двох років повинні пройти медичне обстеження на туберкульоз, включаючи тест на вивільнення гамма-інтерферону (IGRA), протягом двох тижнів після прибуття до Сполучених Штатів.

КРОК 4: Дозвіл на подорож до Сполучених Штатів

Після виконання усіх вимог українці отримають сповіщення на свій обліковий запис «myUSCIS» з підтвердженням того, чи мають вони право в’їжджати до Сполучених Штатів для отримання гуманітарного паролю. У разі схвалення цей дозвіл дійсний протягом 90 днів. При цьому, українці мають особисто владнати питання авіасполучення в США. Громадянам України необхідно буде відповідати іншим вимогам Центрів контролю за захворюваннями США (CDC) щодо подорожей, включаючи тестування на COVID-19 перед від’їздом.

КРОК 5: Отримання гуманітарного паролю на пункті пропуску через кордон

Після прибуття в пункту пропуску через кордон США кожна особа буде перевірена Митною та прикордонною службою США (CBP) та буде розглянута з метою надання гуманітарного паролю строком до двох років.


ВАЖЛИВО! Починаючи з 25 квітня 2022 року, громадянам України, які мають намір перетнути сухопутний кордон з США (зокрема, в Мексиці) без наявності дійсної візи або без попереднього дозволу на в'їзд до США через програму «Єднаймося для України», буде відмовлено у в’їзді та скеровано для подання заявки через цю програму.


КРОК 6: Схвалення гуманітарного паролю

У разі схвалення гуманітарного паролю по цій програмі українці отримають дозвіл на в’їзд в США строком до двох років та з правом подання документів на працевлаштування в США. Фізичні особи зможуть подати документи на працевлаштування шляхом направлення заяви про дозвіл на працевлаштування (форми I-765) до USCIS.

Окрім нової програми «Єднаймося для України», Сполучені Штати оголошують про низку інших заходів, спрямованих на розширення доступу громадян України до існуючих легальних шляхів в’їзду в США.

Держдепартамент розширить діяльність Програми прийому біженців США (USRAP) в Європі, щоб надати українцям, які мають право, більший доступ до процесу переселення біженців за програмою Лаутенберга, а також розширить механізми перенаправлення громадян України та інших осіб, які тікають від війни Росії проти України, до Програми прийому біженців США (USRAP). Для цього Сполучені Штати співпрацюють з європейськими партнерами, Верховним комісаром ООН у справах біженців та неурядовими організаціями, щоб встановити особливо вразливі категорії громадян України та інших осіб, які потребують переміщення. До цих особливо вразливих груп населення належать жінки, діти, літні люди з особливими потребами, представники етнічних та релігійних меншин, ЛГБТКІ+ спільноти, особи, особи з обмеженими фізичними можливостями, особи зі слабким медичним станом та особи без громадянства.

Крім того, посольства та консульства США в Європі, наскільки це можливо, збільшують кількість записів для отримання неімміграційної візи та забезпечують прискорений запис та оброблення візових заявок для осіб із гуманітарними, медичними чи іншими надзвичайними обставинами.

Адміністрація Байден-Харріс залишається відданою підтримці народу України та продовжує тісно координувати зусилля з європейськими союзниками та партнерами, які перебувають на передовій допомоги українським громадянам, які були змушені переміщуватись за кордон України через агресію Росії. Сполучені Штати надали майже 300 мільйонів доларів гуманітарної допомоги для забезпечення тимчасового переміщених громадян України їжею, питною водою, житлом.

Сполучені Штати готові надати понад 1 мільярд доларів нового фінансування на гуманітарну допомогу для постраждалих від російської війни в Україні та її серйозних наслідків у всьому світі.

Більше інформації на веб-сторінці Міністерства національної безпеки США за посиланням: https://www.uscis.gov/humanitarian/uniting-for-ukraine?fbclid=IwAR3Akt8kQ7kUOzqCg6tlqpTB6nxI8YkjwMHXUz4CtNefAl8-L-VBgiU-PvE


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux