• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Актуальна інформація щодо імміграційних та неімміграційних можливостей для громадян України в США
Опубліковано 08 квітня 2022 року о 23:46

Інформація Міністерства національної безпеки США щодо надання підтримки та гуманітарної допомоги громадянам України (англійською мовою) розміщена за посиланням: https://www.dhs.gov/news/2022/03/31/fact-sheet-dhs-efforts-assist-ukrainian-nationals

Нижче публікуємо неофіційний переклад інформації українською мовою

Зусилля Міністерства національної безпеки США допомогти громадянам України

Після неспровокованого нападу Росії на Україну Міністерство національної безпеки США надає підтримку та гуманітарну допомогу громадянам України, які потребують її як у Сполучених Штатах, так і закордоном. Для захисту українців, які проживають в США, Міністр внутрішньої безпеки США надав Україні Статус тимчасового захисту (TPS) на 18 місяців. Це дозволить українцям залишатися в США з 1 березня 2022 року та мати змогу працевлаштуватись в США. Для забезпечення правових шляхів для українців, які шукають притулку в США, Департамент внутрішньої безпеки США працює над розширенням існуючих можливостей та розробкою нових програм на підтримку зобов’язань Адміністрації Байдена-Харріс щодо українців. Ми координуємо наші зусилля тісно з нашими європейськими союзниками та партнерами, які перебувають на передовій цієї гуманітарної кризи.

Правові шляхи законного перебування для українців

Хоча ми очікуємо, що багато громадян України залишатимуться в Європі поруч із сім’єю та їхніми будинками в Україні, США оголосили про плани щодо прийняття до 100 тис. українців та інших, які рятуються від російської агресії всіма законними шляхами. Зокрема, США зосереджені на тому, щоб надати прихисток тим українцям, які мають членів сім’ї в Сполучених Штатах і прагнуть захищати найбільш уразливі категорії населення. Сполучені Штати працюють разом з Європейським Союзом і нашими партнерами для забезпечення добре скоординованої, міжнародної гуманітарної відповіді і буде періодично оновлювати цей інформаційний лист додатковою інформацією про програму.

Статус тимчасового захисту

Міністр національної безпеки США, Алехандро Майоркас, визначив Україну для отримання Статусу тимчасового захисту (TPS) на 18 місяців. Це нововведення дозволить громадянам України (та особам без громадянства, які проживали в Україні в останній час), котрі проживали в Сполучених Штатах до 1 квітня 2022 року, залишитися тут протягом визначеного періоду та подати заявку на дозвіл з працевлаштування, якщо вони відповідають вимогам. Після реєстрації в Федеральному реєстрі, інструкція щодо подання заявки на Статус тимчасового захисту та документ на дозвіл з працевлаштування будуть доступні на вебсайті Служби громадянства та імміграції США (USCIS). Інформація про те, як подати заявку на Статус тимчасового захисту, та документи про дозвіл на працевлаштування можна знайти за посиланням: www.USCIS.gov/tps.

Притулок

Громадяни України, які зараз перебувають у Сполучених Штатах, які не можуть повернутися в Україну через переслідування чи побоювання, що їх переслідуватимуть через національність, расу, релігію, належність до певної соціальної групи чи політичні переконання, як правило, можуть подати заяву про надання притулку. Ці заявки слід подавати до Служби громадянства та імміграції США, якщо вони наразі не будуть скасовані на розгляд. Інформацію про те, як подати заяву про надання притулку в США, можна знайти за посиланням: www.USCIS.gov/asylum.

Програма США з прийняття біженців

Програма США з прийняття біженців (USRAP) — це міжвідомчі зусилля, в якій беруть участь декілька урядових та неурядових партнерів, як за кордоном, так і всередині країни, місія яких полягає в переселенні біженців у Сполучених Штатах. Бюро населення, біженців та міграції Державного департаменту США несе загальну відповідальність за управління Програми США з прийняття біженців і є лідером у пропонуванні кількості прийомів та пріоритетів обробки.

У рамках Міністерство національної безпеки США, Служба громадянства та імміграції США несе відповідальність за співбесіди з претендентами та розгляд заяв про надання статусу біженця. Через свої угоди про співпрацю з Центрами підтримки переселення (RSC), Бюро населення, біженців та міграції обробляє прийом біженців, направлених з Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, посольства США та деяких неурядових організації разом з попередньою вибіркою справ і подальшого розгляду окремих осіб для подорожі до США. Зараз уряд США має Пріоритет 2 прямого доступу Програми для українців за Програмою Лаутенберга для окремих релігійних груп меншин в Євразії та Балтії. До цієї категорії належать євреї, євангельські християни, та українські католики і православні релігійні прихильники, визначених у Лаутенберзькій Правці, Секції 599D Розділу V, Pub. Л. № 101-167 з поправками, з рідними родинами в Сполучених Штатах.

Служба громадянства та імміграції США продовжить розглядати наявні справи щодо біженців за участю українських громадян, які подаються на Програму США з прийняття біженців і проводитимуть співбесіди та розглядатимуть нові справи в міру їх подання. Інформацію про Програму США з прийняття біженців див. у розділі Біженці | USCIS: https://www.uscis.gov/humanitarian/refugees-and-asylum/refugees

Гуманітарний пароль

Особи можуть вимагати пароль для себе або від імені іншої особи, яка перебуває за межами Сполучені Штати з невідкладних гуманітарних або значущих суспільно корисних міркувань. Пароль дозволяє фізичній особі тимчасово в’їхати до Сполучених Штатів і подати заявку на дозвіл з працевлаштування, але не надає імміграційного статусу і не забезпечує шлях до отримання законного імміграційного статусу. Пароль є дискреційним і видається в окремих випадках, тому його не можна вимагати з метою уникнення звичайних візових процедур, розгляду заяви про неприйнятність звільнення або розглядати як шлях оформлення статусу біженця. Пароль не має на меті замінити затвердженні шляхи обробки заяв щодо статусу біженця.

Загалом, біженцю не може бути виданий гуманітарний пароль в Сполучені Штати за відсутності вагомих причин у суспільному інтересі щодо конкретного біженця. Додаткова інформація про потенціальну кваліфікацію та необхідні докази для отримання гуманітарного паролю можна знайти за посиланням: https://www.uscis.gov/humanitarian/humanitarian-or-significant-public-benefit-parole-for-individuals-outside-the-united-states

Особливі ситуації та прискорена обробка

Служба громадянства та імміграції США оголосила про низку імміграційних можливостей, які можуть допомогти людям, які постраждали від надзвичайних ситуацій, зокрема вторгнення в Україну. Більше інформації можна знайти за посиланням: https://www.uscis.gov/newsroom/alerts/immigration-help-available-to-those-affected-by-special-situations-including-the-invasion-of-ukraine. Служба громадянства та імміграції США також активно надає пріоритет обробці певних заяв і петицій, поданих громадянами України. Міністерство національної безпеки США додатково призупинить виконання деяких нормативних вимог для українських студентів-неіммігрантів F-1, які переживають серйозні економічні труднощі як прямий наслідок триваючого збройного конфлікту в Україні.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux