• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Безвізовий режим для громадян України: все, що потрібно знати для безпечної та приємної подорожі до країн ЄС
Опубліковано 21 квітня 2017 року о 01:04

6 квітня Європейський парламент проголосував за надання Україні безвізового режиму. Тепер Україні потрібно дочекатися позитивного рішення комітету постійних представників країн-членів ЄС та Ради Євросоюзу, яке, як очікується, станеться наприкінці квітня або ж на початку травня цього року, після чого Голова Європейської Ради Дональд Туск має підписати відповідну угоду. І лише через 20 днів згадане вище рішення комітету набере чинності. Таким чином, громадяни України можуть розраховувати на запровадження безвізового режиму поїздок вже з червня місяця цього року.

         Генеральне консульство України в Нью-Йорку пропонує ознайомитися з інформацією, необхідною для успішної, безпечної та приємної безвізової подорожі до країн Європейського Союзу після набрання чинності зазначеним вище рішенням. Зазначена інформація публікується у форматі запитання-відповідь та носить як обов’язковий для врахування, так і рекомендаційний характер.

 

До яких країн Європейського Союзу можна буде подорожувати без віз?

         Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз до усіх держав-членів ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), а також до 4 держав – асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

         Таким чином, для українців відкриються кордони тридцяти країн, в число яких входять: Австрія, Бельгія,  Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

 

Якими будуть умови безвізового режиму для громадян України?

         Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть подорожувати до зазначених країн без необхідності отримання в’їзної візи країни призначення.

         Безвізовий режим дозволятиме короткотермінове перебування у згаданих державах до 90 днів протягом останніх 180 днів (шести місяців).

         У мережі інтернет можна знайти декілька сайтів, які дають змогу перевірити сукупний строк перебування в ЄС. Ключовою фразою для пошуку таких сайтів є «schengen calculator». Один з них:

https://ec.europa.eu/home-affairs/content/visa-calculator_en

         У тому ж разі, якщо громадянину України необхідно перебувати в ЄС більш тривалий час, йому необхідно буде заздалегідь оформити візу.

         Важливо також пам’ятати, що безвізовий режим не означатиме права на проживання чи працевлаштування в ЄС.

 

Що робити за наявності потреби у більшому за 90 днів терміні перебування?

         Слід пам’ятати, що перевищення дозволеного строку перебування може стати причиною відмови у в’їзді до держав-учасниць Шенгенської угоди у майбутньому.

         Відтак, У разі необхідності більш тривалого перебування на території Шенгену, громадянин України повинен звернутися до консульства відповідної країни до початку поїздки з метою отримання консультації та, залежно від випадку, оформити візу необхідного типу.

         Якщо ж про ризик перевищення дозволеного строку стало відомо після початку подорожі, необхідно невідкладно звернутися до міграційних органів влади держави перебування для отримання консультації та врегулювання свого міграційного статусу. У виключних випадках термін перебування може бути подовжено, наприклад, у разі необхідності термінового лікування, стихійного лиха, виникнення інших непереборних обставин.

 

Які наслідки перевищення дозволеного терміну перебування (90 днів) в одній з держав Шенгенської угоди?

         Перевищення дозволеного терміну перебування може стати причиною внесення громадянина до переліку осіб, яким заборонено в’їзд до країн Шенгену, що слугуватиме причиною відмови у в’їзді до держав-учасниць Шенгенської угоди у майбутньому, а також підставою для примусового повернення такого громадянина до України.

 

Що потрібно для того, щоб скористатися правом безвізових поїздок до Шенгенського простору?

         Для того, щоб скористатися правом безвізових поїздок до країн Шенгенського простору, потрібно оформити закордонний біометричний паспорт.

         Разом з тим, потрібно пам’ятати, що прикордонні служби держав-членів ЄС під час в’їзду до однієї з країн Шенгену можуть вимагати додаткові документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на весь час перебування (орієнтовно із розрахунку 50-100 EUR на день на людину (сума залежатиме від країни перебування та уточнюватиметься з наближенням дати запровадження безвізового режиму) і намір повернутися до місця проживання. Відтак, радимо під час кожної поїздки мати з собою відповідне документальне підтвердження. Такими документами можуть слугувати підтвердження бронювання готелю, запрошення друзів чи родичів, зворотні квитки тощо.

         Громадянам необхідно буде також придбати поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу (у разі подорожі автомобілем).

         Громадяни, які мають дійсний закордонний паспорт старого зразка (не біометричний) зможуть в’їжджати на територію ЄС лише за наявності шенгенської візи.

 

Які вимоги для безвізових подорожей разом із дітьми?

         У рамках правил безвізових поїздок до Шенгенського простору кожна особа, включаючи дітей незалежно від віку, повинна мати окремий паспорт.        Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.

Фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

         Відтак, залежно від кожного особистого випадку, можуть знадобитися додаткові документи – свідоцтво про народження, згода обох або одного з батьків, свідоцтво про смерть одного з батьків, рішення суду про позбавлення батьківських прав, рішення суду про визнання батьків чи одного з них безвісти відсутнім або померлим.

 

Чи надаватиме безвізовий режим право на роботу, навчання?

         Новий порядок поїздок надаватиме право на безвізовий в’їзд лише з приватною метою: туризм, відвідання друзів чи родичів, пошук бізнес партнерів, відвідання семінарів, конференцій.

         Безвізовий режим не надаватиме права на господарську, комерційну діяльність, працевлаштування, роботу за контрактом і т.п.

 

Що робити, якщо є сумніви, чи потрібна віза для в’їзду до країн ЄС?

         Якщо є сумніви, чи потрібна віза у якомусь особистому випадку, радимо перед поїздкою проконсультуватися з представником консульської установи тієї держави, до якої планується подорож.

 

Чи буде шенгенська віза (багаторічна) дійсна для в’їзду до ЄС після запровадження безвізового режиму з Україною?

         Так, громадяни України, які мають дійсні шенгенські візи, зможуть в’їжджати на територію ЄС протягом усього строку їхньої дії.

 

Чи зможуть громадяни з паспортами старого зразка (не біометричними) в’їжджати до Шегенської зони після запровадження безвізового режиму?

         Громадяни, які мають дійсний закордонний паспорт старого зразка, зможуть в’їжджати на територію ЄС тільки за наявності дійсної шенгенської візи.

 

Що дасть громадянам України запровадження безвізового режиму з ЄС?

         Запровадження безвізового режиму з ЄС матиме виключно позитивні наслідки, оскільки такий крок:

         - забезпечить мобільність та ліквідує «лінію розподілу» між Україною та ЄС, яка наразі створена через складну процедуру оформлення віз;

         - сприятиме розвитку ділових контактів, необхідних для ефективного функціонування поглибленої та всеоохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС, а також співробітництву в економічній, політичній, науковій, культурно-гуманітарній та інших сферах;

         - сприятиме подальшій успішній інтеграції України в європейське співтовариство. Це дасть змогу побачити на власні очі, що насправді являє собою Європа, якими є європейські принципи і цінності, а також переконатися у моделі соціального устрою, за якою має розвиватися Україна.

 

Як запровадження ЄС безвізового режиму для України сприятиме подальшій візовій лібералізації з іншими країнами?

         Запровадження ЄС безвізового режиму для України свідчитиме про високу довіру держав-членів та інституцій ЄС до рівня безпеки документів, управління кордоном, запобігання нелегальній міграції, боротьбі з організованою злочинністю та забезпечення прав та свобод людини в Україні. Це безумовний позитивний сигнал та аргумент для проведення переговорів про запровадження іншими країнами безвізового режиму для українських громадян.

 

 

         З наближенням дати запровадження безвізового режиму з’являтиметься додаткова уточнююча інформація щодо порядку перетину кордону, процедури перевірки додаткових документів, про які згадувалося вище, вимог до таких документів тощо, тож радимо уважно стежити за новинами у засобах масової інформації у разі, якщо безвізова поїздка до Європи планується одразу після набрання чинності рішення про безвіз.

        

         Бажаємо приємної та безпечної безвізової подорожі!

 

 

Генеральне консульство України в Нью-Йорку.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux