• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Арсеній Яценюк: Стратегічна ціль країни - це нова система державного управління і адміністративно-територіального устрою
Опубліковано 23 липня 2015 року о 19:26

«Стратегічна ціль країни – це нова система державного управління і адміністративно-територіального устрою. Основою цієї системи є зміни до Конституції. Для того, щоб ця система запрацювала, необхідно прийняти сотні законів, які треба готувати вже сьогодні, щоби реальна децентралізація дійшла до самого низу», - підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні колегії Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства в четвер, 23 липня.

Арсеній Яценюк підкреслив, що перед Мінрегіоном стоїть ціль – «зробити ефективні, сильні і потужні територіальні громади».

Для цього, за словами Глави Уряду, вже багато зроблено: «Кроки, які були зроблені Урядом і Парламентом, і часто-густо критикувалися, показали свою ефективність».

Він підкреслив, що бюджетна децентралізація стала першим кроком до реального наповнення фінансовим ресурсом територіальних громад і щоб «змусити органи місцевої влади працювати»: «Ми їм дали вудочку, і вони за рік наловили плюс 40% доходів місцевих бюджетів. Це - реальний результат бюджетної децентралізації».

Арсеній Яценюк звернувся до органів місцевого самоврядування «використовувати всі можливості»: «Якщо хтось думав, що децентралізація – це коли ми просто віддамо всі гроші униз, і нам ще будуть знизу розповідати, як ділити кошти центрального бюджету, - це не так. Це двосторонній процес. Ви отримуєте повноваження на місцях, але ви отримуєте і відповідальність».

«Потрібна нова якість територіальних громад, нова якість місцевих рад і керівництва міст. В тому числі й нова виборча система, яка повинна запрацювати, повинна дати можливість зреалізувати бюджетну, адміністративну і політичну децентралізацію», - наголосив він.

Арсеній Яценюк наголосив, що Президентом України і Парламентом зроблений серйозний крок щодо адміністративної реформи і передачі реальних повноважень вниз – «це зміни до Конституції»: «Хто б їх і як не намагався політизувати, але це дійсно епохальне рішення щодо передачі повноважень з центру на місця».

«Обласні державні адміністрації, які виконують сьогодні абсолютно непритаманні для них функції розподілу коштів, втручання в господарську діяльність, - повинні бути ліквідовані як клас. Президент буде мати префектів, завдання яких – нагляд за додержанням законодавства на відповідних територіях і координація, а не втручання в діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади. Все інше повинно піти до органів місцевого самоврядування, до територіальних громад», - наголосив він.

Глава Уряду висловив сподівання, що «Парламент знайде в собі сили проголосувати конституційною більшістю за відповідні зміни»: «Це означає, що після набуття чинності конституційних змін у нас будуть знову проведені вибори до органів місцевого самоврядування, адже такі зміни наділяють територіальні громади зовсім іншими повноваженнями».

Арсеній Яценюк наголосив, що в найближчі два роки необхідно «повністю підготуватися до переходу на нову якісну систему управління державою»: «У цій системі управління державою громадянин країни повинен пам’ятати прізвище Президента, важко згадувати прізвище Прем'єр-міністра і точно не знати прізвищ Міністрів. Але яке прізвище він повинен знати – це свого мера, свого керівника виконавчого органу, свого депутата на місці, який, отримавши повноваження, отримує і відповідальність перед конкретною людиною, яка йшла на виборчу дільницю і хоче, щоби ті обіцянки, які давали місцеві політики, були виконані».

На центральному рівні, за його словами, мають залишитися ключові питання: національної безпеки і оборони, правоохоронної системи, суду, міжнародної діяльності.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux