• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Щодо документування паспортами громадян України за кордоном
Опубліковано 16 березня 2015 року о 09:00

У зв’язку з появою у засобах масової інформації повідомлень про нібито припинення оформлення і видачі закордонними дипломатичними установами закордонних паспортів повідомляємо про таке.

Посольства та консульські установи України за кордоном у штатному режимі здійснюють видачу виготовлених закордонних паспортів громадянам України. Цей процес не зупинявся.

Водночас, з метою забезпечення переходу на оформлення паспортів нового зразка, у тому числі біометричних, зразки та технічні описи яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 №152, у дипломатичних установах з 16 по 20 березня заплановано встановлення нового програмного забезпечення та тестування відомчої інформаційної системи в цілому.

З метою підготовки до налаштування оновленого програмного забезпечення закордонним дипломатичним установам доручено до 15 березня ц.р. завершити опрацювання усіх клопотань про оформлення паспортів попереднього зразка, який було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2007 року №858 (втрачає чинність 31 березня 2015 року).

Цей крок є вимушеним і дозволить у період з 16 по 20 березня ц.р. підготувати відомчу інформаційну систему до переходу на оформлення паспортних документів зразка 2014 року, у тому числі біометричних паспортів. Поставка до МЗС обладнання для збору біометричних даних очікується до середини квітня ц.р., після чого воно буде передаватися для налаштування до ЗДУ. Перші 8 комплектів буде отримано МЗС до 25 березня ц.р.

Поряд з цим, сам процес встановлення нового програмного забезпечення не виключає можливості розгляду та прийняття рішень про оформлення паспортних документів у випадках, які потребують нагального вирішення, з подальшим внесенням персональних даних заявників до відомчої системи після встановлення оновленого програмного забезпечення, тобто після 20 березня ц.р.

При  цьому налаштування оновленого програмного забезпечення жодним чином не вплине на строки оформлення паспортів, визначені законодавством України (порядком оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженим постановою КМУ від 07.05.2014 №152, встановлено, що паспорт громадянина України для виїзду за кордон видається ЗДУ у строк до трьох місяців з дати оформлення заяви-анкети на його отримання).

Запровадження оформлення у ЗДУ біометричних проїзних документів відбувається у строки, визначені Планом заходів із запровадження документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, у які імплантовано безконтактний електронний носій, і створення національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства на 2014-2017 роки, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №780.

Пунктом 13 цього Плану встановлено, що запровадження паспортних документів з безконтактним електронним носієм, у тому числі у МЗС та ЗДУ, розпочинається у першому півріччі 2015 року. Водночас, практична реалізація зазначеного завдання залежить від строків розробки Державною міграційною службою України програмного модуля, який забезпечить взаємодію (обробку та передачу персональних даних) відомчих систем МЗС та ДМС. За інформацією ДМС, розробку модуля буде завершено до середини квітня ц.р.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux