28 жовтня 2014 року відзначають 70-ту річницю вигнання нацистських окупантів з України.
У роки Другої світової війни Україна опинилася в епіцентрі жорстоких битв. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських солдатів і офіцерів і майже 1,4 млн. військовополонених. На окупованій території України загинули близько 3,9 млн. осіб - кожен шостий мешканець. Понад 2 млн. українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Повністю або частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тис. сіл, близько 10 млн. людей залишилися без даху над головою, знищено понад 16 тис. промислових підприємств.
День визволення України від фашистських загарбників встановлений згідно з Указом Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня2009 року №836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війни».
Урочистості приурочено до річниці повного витіснення угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття, яке відбулося 28 жовтня1944 року в результаті здійснення радянськими з'єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції.
Під час Великої Вітчизняноївійни на території України відбувалися битви, більшість з яких мали особливо важливе значення та безпосередньо впливали на хід війни.
Перші населені пункти України в районі східного Донбасу радянські війська звільнили у грудня 1942 року. Основні бої за звільнення України відбувалися з січня 1943 року по осінь 1944 року. У цей час на українській землі було зосереджено до половини всіх радянських військових сил.
23 серпня 1943 року був звільнений Харків, у вересні-жовтні цього ж року відбувалася битва за Дніпро, кульмінацією якої було вигнання фашистів з Києва. Закінчила цей етап війни Карпатська операція, яка розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року радянські війська звільнили Ужгород, а 28 жовтня вийшли до сучасного західного кордону України. Усього в 1943–1944 роках Збройні сили СРСР провели на території УРСР 15 наступальних операцій.
Ми віддаємо данину пам’яті воїнам, які загинули в боях за звільнення України, і мирним жителям, що постраждали від дій нацистських окупантів. Україна завжди пам'ятатиме тих, хто ціною своїх життів захищав і визволяв її в роки воєнного лихоліття.