• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Брифінг Голови Служби Безпеки України В.Наливайченка від 4 липня 2014 року
Опубліковано 07 липня 2014 року о 23:10

Планування, фінансування та реалізація Росією військової агресії на території Луганської та Донецької областей організовується, спрямовується, здійснюється силами, насамперед, Федеральної служби безпеки Російської Федерації, Головного розвідувального управління Збройних Сил Російської Федерації, найманців усіляких видів і сортів з усієї Росії, і в тому числі найманців і з України. При цьому використовуються ті джерела і канали фінансування, які застосовуються злочинними організаціями для закупівлі зброї, з якої розстрілюється мирне населення України.

Перше питання – це безпосередньо здійснення терористичної диверсійної активності та організація збройних конфліктів і незаконних збройних формувань у Луганській та Донецькій областях. Тільки протягом останніх чотирьох діб через кордон України із Російської Федерації незаконно для підтримки терористичної діяльності в Луганську та Донецьку було переправлено до 20 одиниць бронетехніки, серед них танки. Були переправлені додатково з російської сторони БТР, важке артилерійське озброєння, стрілецька зброя.

Просив би звернути увагу на один з доказів - печатку Федеральної митної служби Російської Федерації.

Так само і захоплений БТР, є російським і за походженням, і за використанням, і за усіма комплектуючими.

Ми наводимо вам докази і зразки озброєння виключно російські. Винятково слідчим шляхом підтверджено, що ці зразки, це маркування знаходилось в конкретних військових частинах Російської Федерації і в незаконний спосіб було переправлено в Україну для терористичних організацій в Луганській та Донецькій областях.

Станом на сьогодні терористичні організації в зоні АТО саме з цього озброєння, саме з цієї бронетехніки, з цих РПГ знищують, насамперед, цивільну інфраструктуру, економічний потенціал Донбасу, знищують інфраструктури, дороги, лікарні, електростанції, все те, що власне забезпечує діяльність цілого регіону.

Крім того, Служба безпеки зараз документує з позицій нашого слідчого відділу в Луганській і Донецькій областях такі злочини. Перше, відокремлення дітей від батьків. Бойовики перейшли зараз на найбільш цинічні злочини. За тими списками, відповідно до яких громадяни України брали участь в виборах або референдумах, за тими домашніми адресами розшукуються люди, мирні люди. Їх змушують йти в невільницьку працю: рити траншеї за безкоштовно для тих самих бойовиків і військових злочинців, та генералів, які ними керують. Але, якщо мирна українська людина відмовляється від невільницької праці, до неї застосовуються тортури, вбивають, а дітей в таких сім’ях в примусовий спосіб відокремлюють від батьків. Після цього починаються казки і розповіді про начебто їхнє направлення на лікування чи то на території Росії, чи то в Криму, до одного зі злочинців на прізвище Аксьонов.

Так, сьогодні Служба безпеки України, зокрема, слідчий відділ в Луганській області розпочав кримінальне провадження на підставі всіх тих фактів і доказів, які знає вся світова спільнота і, насамперед, громадяни України. Відповідно до законодавства України, Кримінально-процесуального кодексу нашої держави нами розпочато кримінальне провадження стосовно керівника Прикордонної служби Російської Федерації. Він має посаду першого заступника директора Федеральної служби безпеки Росії, військове звання – генерал-полковник.

Довідково: 4 липня ц.р. СБ України розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочинів контрабанда, створення терористичної групи чи терористичної організації та незаконне переправлення осіб через державний кордон України стосовно керівника Прикордонної служби РФ – першого заступника директора ФСБ РФ. Встановлено, що генерал-полковник безпосередньо сприяв незаконному переміщенню російської важкої техніки, озброєння та найманців до України з Росії. Через кордон України на територію Луганської області з Російської Федерації незаконно переміщено кілька десятків одиниць військової техніки (БМП, БТР, танків Т-62, гармат), а також вантажних автомобілів зі стрілецькою зброєю, боєприпасами, вибуховими пристроями та бойовиками для ведення бойових дій проти українських військових.

Розпочато кримінальне провадження на підставі доказів та допитів тих агентів, які затримані, в тому числі і ФСБ. Слідчим шляхом з’ясовуємо і будемо інкримінувати фінансування та підтримку тероризму на нашій території, незаконне переправлення зброї для використання проти мирного населення терористичними організаціями в Луганській та Донецькій областях.

Крім того, стосовно цієї особи вся доказова база і кримінальне провадження нами буде жорстко проводитись. Використання найближчої можливості допитати цю особу, незалежно від її місцезнаходження, країни перебування – буде одним з серйозних наших звернень до наших міжнародних партнерів.

Друге, ми сьогодні інформуємо вас щодо одного з так званих кураторів, щоб всі раз і назавжди зрозуміли, наскільки серйозно ставиться російська сторона до організації диверсійних і терористичних актів.

Прізвище цього генерал-майора Травкін – генерал-майор Головного розвідувального управління Збройних Сил Російської Федерації. Саме він 24 червня, тобто тиждень тому, організовував зібрання бойовиків, терористів, організаторів і ватажків незаконних озброєних формувань в Ростові-на-Дону. Саме на цій території, саме в цьому місті, не тільки з’являвся колишній наш президент, але і проходили всі збори, тренінги, інструктажі, передача грошей – і після цього бойовики знову верталися на територію нашої держави.  

Довідково: СБ України встановила причетність кадрового співробітника ГРУ ГШ ЗС РФ, громадянина РФ Травкіна Валерія Юрійовича, до постачання зброї з Росії для бандформувань та найманців у східних регіонах України. Травкін В.Ю. разом зі своїм поплічником з ГРУ ГШ ЗС РФ на прізвисько «Грек» організовував постачання з Ростовської області Росії важкого озброєння, використовуючи для цього так звані «коридори» на українсько-російському кордоні. Встановлено також, що він, маючи досвід бойових дій у Чечні, готував  бойовиків для поповнення терористичних організацій у Луганській області. Службою безпеки з’ясовано, що співробітник іноземної розвідки був одним з організаторів координаційного засідання ватажків терористичних бандформувань «ДНР» та «ЛНР», яке проходило 24 червня у м. Ростов-на-Дону за участю керівництва спецслужб та урядовців РФ. На цьому засіданні російська сторона закликала до повного підпорядкування терористів, бойовиків та найманців, що орудують на сході України, безпосередньо МО РФ.

Кожен ватажок, кожен диверсант, резидент, який керує диверсантами, має свого куратора. Кожен цей куратор спілкується і дає інструкції з Російської Федерації. Їхні телефони, адреси, прізвиська і навіть документація, яка передається з Російської Федерації в Україну на виконання для здійснення злочинів знаходяться в матеріалах наших справ.

Те що зараз з дозволу слідчих ми публікуємо, ми будемо продовжувати публікувати, для того щоб: а) зупинити нарешті цю злочинну військову діяльність і б) ті громадяни, і посадові особи, які зараз діють на території Російської Федерації з метою підтримки тероризму на нашій території, розуміли невідворотність покарання і щодо них кримінальні провадження будуть тривати аж до суду.

Наступне: підкреслюємо, що фінансування сепаратизму та тероризму здійснюється за допомогою і російських банківських установ і колишніх посадовців, в тому числі високопосадовців,  зокрема, Міністерства оборони України. Один з колишніх помічників колишнього міністра оборони, і задокументований. Його прізвище Саліванов. Ті гроші, які розкрадались в українському Міністерстві оборони на тендерах в тому числі були залученні для фінансування сепаратизму і тероризму. Третя складова, яка нами задокументована, це в тому числі через міжнародний інститут преси, який очолюється паном Кисельовим, який так підступно і зухвало коментує, а по суті перекручує інформаційну ситуацію або інформацію з України. Фінансування сепаратистських організацій іде і через цей інститут. Служба безпеки спільно з Держфінмоніторингом України одразу зупиняє і закриває рахунки, протягом 2-3 годин, як вони стають нам відомі – відомі від громадян, відомі з соціальних мереж, відомі з незаконної діяльності самих терористичних організацій. Заморожені рахунки не означають, що зупинилось слідство. Організатори і фінансисти тероризму в Україні не тільки сьогодні стають відомі, але й щодо них, в тому числі, керівника згаданого інформаційного агентства розпочинаються кримінальні провадження і розслідування за статтею «Фінансування тероризму (сприяння терористичній діяльності)».

Наступний аспект – вербування і направлення в Україну найманців з території Російської Федерації. Вже не один раз ми оприлюднювали фото і відео матеріали, де люди, які відмовилися виконувати злочинні накази, звертались до Служби безпеки, давали свідчення, конкретні адреси, інструкції, і, навіть, повертали гроші, що їм видавалися, зокрема, в Пскові, в інших тренувальних таборах та пунктах вербовки найманців на території РФ.

Серед вербувальників, які тренують і направляють людей, найманців, на нашу територію, є досить багато військових. Вони добре відомі Російській Федерації. Не тільки ті генерали, яких ми вже озвучили, але і інші військові, беруть участь у вербуванні найманців з Росії на нашу територію. Фінансування пунктів вербування найманців, здійснюється, в тому числі за документами, якими зараз володіє Служба безпеки України, і такими структурами, здавалося забутими, як МММ – російська фінансова структура. Двоє шахраїв з цієї структури взагалі, представляються, і є представниками терористичної організації «Донецька Народна Республіка» на території Російської Федерації, аж в Курганській області.

Цинізм, полягає в тому, що фінансова структура, яка відома у всьому світі через розкрадання грошей у самих російських громадян, у росіян, за ці гроші фінансує сепаратистів і терористів на нашій території. Прізвища цих шахраїв наразі Службою не розголошуються, але підтверджуємо, що в Україні щодо них ведеться слідство.

Один із цих шахраїв структури МММ затримувався в Індії за шахрайство. Наразі спецслужби Індії нам допомагають в документуванні. Головне – це закрити канали переправлення грошей, зокрема, з МММ терористам в Донецьку та Луганську.

Щодо ситуації в зоні в АТО. Вчора, 3 липня Службою безпеки України був недопущений теракт проти штабу антитерористичної операції. Не просто недопущенний, а нами заарештований та зараз допитується резидент, керівник диверсійної групи, який у складі 20 осіб намагався організувати терористичний акт проти керівництва антитерористичної операції штабу безпосередньо в Донецькій та Луганській областях.

Затриманий дає свідчення і чітко підтверджує, що і зброя і інструкції, які вони (диверсанти) отримують, надходять з території РФ, з території конкретних військових частин, з Ростовської області та відповідно, військових командирів військових частин РФ.  

             

Прес-центр СБ України

Знімок: www.oblrada.kirovograd.ua

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux