• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Прес-реліз гастрольного туру лауреатів Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця в США
Опубліковано 03 грудня 2013 року о 09:00

Організатори: Міжнародний благодійний фонд конкурсу Володимира Горовиця Спілка культурного фонду у Вашингтоні Посольство України в США Київський Клуб Успішних Жінок

Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, заснований в 1995 році, не тільки відкриває талановитих виконавців, але й допомагає лауреатам удосконалювати свою майстерність. Для кожного музиканта важлива не тільки перемога у міжнародному конкурсі та грошова премія, головним є отримання ангажементів: концертних виступів, які традиційно їм надає конкурс. Тому, одним з основних напрямів діяльності Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця є організація численних гастролей, концертних виступів лауреатів та дипломантів Конкурсу в Україні та за кордоном.

Талановитим піаністам вже аплодували в Австралії, Білорусі, Великій Британії, Греції, Естонії, Єгипті, Ізраїлі, Іспанії, Італії, Канаді, Китаї, Литві, Македонії, Малайзії, Марокко, Мексиці, Нідерландах, Німеччині, Норвегії, Південній Кореї, Польщі, Російській Федерації, Румунії, Сербії, США, Туреччині, Угорщині, Україні, Франції, Хорватії, Чехії, Швейцарії, Японії.

За період 1995-2013 рр. було проведено понад 250 концертів лауреатів у 33 країнах світу.

Такі події привертають увагу засобів масової інформації та висвітлюються на телебаченні, радіо, в друкованих виданнях не тільки в Україні, але й за кордоном. Також створені документальні стрічки, наприклад, про гастрольну подорож до Угорщини. Студією "Контакт" був створений фільм про В. Горовиця "Варіації долі", який демонструвався на телеканалах. Репортажі про перебіг подій конкурсу та лауреатів виходили на Euronews, реклама публікується у всесвітньо відомих щорічних музичних каталогах: "Musical America", "PAYE".

Як продовження гастрольної діяльності Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця наразі готується подорож його лауреатів до США.

Конкурс постійно співпрацює з видатними виконавцями та культурними діячами з США. Серед членів журі Конкурсу були: Сьюзен Стар (1995), Микола Сук (1995, 1997, 1999, 2003, 2010), Мартін Канін (1997), Джером Ловенталь (1999, 2001), Володимир Віардо (2001), Девід Дюбаль (2001), Даніель Поллак (2001), Намік  Султанов (2002), Борис Блох (2003), Неліта Тру (2003), Джером Роуз (2005), Оксана Яблонська (2005), Валіда Расулова-Сук (2006, 2008, 2011), Доктор Марк П. Малкович III (2007), Яков Касман (2007, 2010). Крім того, американські піаністи неодноразово ставали лауреатами Конкурсу: Антоніо Гомес (III премія, Середня група, 1995 р.), Брайан Валлік (I премія, Середня група, 1997 р.), Джіан Ліу (III премія, Середня група, 1999 р.).

За період 1996 – 2007 рр. Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця проводив успішні концертні турне лауреатів конкурсу по містах США:

  • Ø 1996 р. Вашингтон, Нью-Йорк, Морістаун, Цинциннаті;
  • Ø 1997 р. Нью-Йорк, Морістаун, Бостон, Вашингтон, Філадельфія;
  • Ø 1998 р. Чикаго, Цинциннаті, Бостон, Нью-Йорк, Коламбус;
  • Ø 1999 р. Нью-Йорк, Вашингтон, Бостон, Морістаун;
  • Ø 2000 р. Бостон, Нью-Йорк;
  • Ø 2002 р. Нью-Йорк, Вашингтон, Клівленд, Детройт;
  • Ø 2003 р. Нью-Йорк, Атланта, Мобіл;
  • Ø 2004 р. Бостон, Нью-Йорк, Атланта, Мобіл;
  • Ø 2006 р. Нью-Йорк, Вашингтон, Оберлін, Монтклер;  
  • Ø 2007 р. Нью-Йорк, Вашингтон, Александрія, Чикаго, Монклер.

Цього року лауреатів Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця знову запросили до США. Під час гастрольного туру у грудні відбудуться концерти лауреатів Конкурсу Романа Лопатинського (I премія, середня група, 2010) та Олександри Касман (II премія, молодша група, 2008) у Нью-Йорку та Вашингтоні.

 

Концертний тур

6 грудня – The Lyceum, Alexandria в Вашингтоні,

10 грудня – Steinway Hall в Нью-Йорку,

13 грудня – Гала-концерт у рамках Міжнародної бізнес-конференції «Україна у Вашингтоні 2013», присвячений 100-річчю Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, у готелі Willard.

Олександра Касман (США)

(II премія VIII Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, молодша група)

Народилася 29 травня 1995 р. у Москві, Російська Федерація.

Навчається у Алабамському університеті в Бірмінгемі (США), викладач Яков Касман. Переможець  місцевих, регіональних конкурсів (США), учасниця міжнародних фестивалів (Міжнародний фестиваль «Київські літні музичні вечори» та інших). Перший європейський сольний дебют відбувся в листопаді 2009 у Залі Корто, Париж, Франція.

Програма

Людвиг ван Бетховен.

Сім багателей тв. 33

Andante grazioso quasi Allegretto

Scherzo. Allegro

Allegretto

Andante

Allegro ma non troppo

Allegretto quasi Andante

Presto

Сергій Прокоф’єв.  Соната №4 тв. 29

Роман Лопатинський (Україна)

(I премія VIII Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, середня група)

Народився 29 червня 1993 р. у Києві, Україна.

З п’яти років навчався в Київській середній спеціалізованій музичній школі – інтернаті ім. М.В. Лисенка, клас викладача Сергія Рябова.

З 2009 року навчається у Accademia Pianistica Internationale “Incontri col Maestro” (Імола, Італія) у класі професора Бориса Петрушанського, а також у Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського клас викладача Сергія Рябова.

Роман Лопатинський – переможець багатьох міжнародних конкурсів.

Програма

Сергій Рахманінов.

Чотири прелюдії тв. 23

Ференц Ліст.  

Трансцендентні  етюди:

 «Заметіль», «Вечірні гармонії»

Йоганнес Брамс.  

Варіації на тему Паганіні тв. 35,         1 зошит

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux