• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Особам старше 16 років
Опубліковано 03 березня 2023 року о 21:35
ПРИЙОМ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ЗАКОРДОННИХ ПАСПОРТІВ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО ЗА ПОПЕРЕДНІМ ОН-ЛАЙН ЗАПИСОМ.  Інформація щодо запису на прийом розміщена в розділі: "Записатись на прийом".
З метою раціонального використання часу працівників Генерального консульства України в Нью-Йорку та максимально оперативного обслуговування кожного заявника усі документи необхідно подавати в оригіналі, а також разом із заздалегідь зробленими копіями.


Оформлення закордонного паспорта особі, яка досягла 16-річного віку, здійснюється на підставі заяви-анкети (заява-анкета ( .doc , 52.74 Кб ) (зразок заповнення заяви-анкети тут ( .doc , 51.71 Кб ), поданої нею особисто.

При цьому оформлення закордонного паспорта особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною здійснюється на підставі заяви-анкети піклувальника або іншого законного представника.

До заяви додаються:

 • попередній закордонний паспорт, який підлягає обміну (якщо паспорт оформлюється не вперше); подаються всі закордонні паспорти  (навіть ті, що вже протерміновані);  

 • паспорт громадянина України (внутрішній паспорт - у вигляді книжечки або ID-картка (за наявності); 

 • документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування за кордоном (green card, діюча віза у паспорті чи відповідна форма, видана міграційними органами США, гуманітарний пароль, employment authorization card, ID тощо);

 • у разі відсутності в особи легального статусу проживання на території США та зазначених вище документів, подаються довідка з місця роботи, підписана роботодавцем чи іншою уповноваженою особою та засвідчена нотаріально; договір про оренду помешкання чи заява від його власника на підтвердження проживання, засвідчена нотаріально; довідка про наявність відкритого рахунку в банку чи banking statements; копія простроченої візи, яка була підставою для в’їзду до США та інші наявні документи чи довідки, на підставі яких консульська посадова особа може переконатися у постійному чи тимчасовому проживанні заявника на території США;
 • довідка про реєстрацію місця проживання в Україні / довідка про реєстрацію місця проживання тимчасово переміщеної особи (за наявності);

 • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП; за наявності);

 • у разі, якщо в заяві зазначається попереднє прізвище заявника, обов'язково подаються документи, що підтверджують таку зміну (свідоцтво про шлюб, про розірвання шлюбу, рішення суду тощо);

 • За оформлення закордонного паспорта особі старше 16 років стягується консульський збір у розмірі 130 дол. США. 

          До оплати приймаються виключно Money order на суму 130 дол.США (payable to Consulate General of Ukraine in New York)

У разі коли заявникові раніше не оформлювався документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або надає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, за умови оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (більше інформації - в розділі "Дії з питань громадянства".
У разі оформлення паспорта у зв'язку зі зміною персональних даних (прізвища та/або імені) до заяви додається документ, що підтверджує таку зміну (свідоцтво про шлюб, про розірвання шлюбу, рішення суду тощо). При цьому оформленню закордонного паспорта на нове прізвище та/або ім’я має передувати переоформлення «внутрішнього» паспорта (ID-картки).
Для осіб, які оформили дозвіл компетентних органів України на постійне проживання за кордоном та мають у закордонному паспорті штамп "Постійне проживання"), обмін закордонного паспорта у разі зміни прізвища (через шлюб) здійснюється на підставі свідоцтва про шлюб. Документ, виданий компетентним органом США, має бути відповідним чином засвідчений штампом «Apostille» та перекладений українською мовою (нотаріально засвідчений переклад). Разом з тим, якщо відповідно до законодавства того чи іншого штату у свідоцтві про шлюб не відображено факт переміни прізвища, додатково подається нотаріально засвідчений affidavit.  
У разі втрати або викрадення попереднього закордонного паспорта, заявник (перед візитом щодо оформлення нового закордонного паспорта) має звернутись до поліції і подати до Генерального консульства України в Нью-Йорку документ з поліції (police report), в якому зафіксовано факт звернення  щодо втрати/викрадення закордонного паспорта. Такий документ подається без легалізації та перекладу українською мовою. Тому, якщо паспорт втрачено або викрадено, Ви маєте звернутись (без попереднього запису) до Генерального консульства України в Нью-Йорку в дні паспортного прийому (понеділок, з 9.00 до 11.30 та з 14.00 до 17.00, або середа, з 9.00 до 11.30 та з 14.00 до 17.00) або  написати на е-мейл: [email protected]  та подати всі наяні у Вас документи, які підтверджують особу та належність до громадянства України, заповнити відповідні заяви (надаються консулом) та отримати (у разі необхідності) лист від консула щодо втрати Вами закордонного паспорта, який Ви зможете надати в поліції.  Спочатку здійснюється перевірка щодо перебування заявника у громадянстві України та документування його паспортними документами України. За результатами перевірки консульська посадова особа приймає рішення щодо можливості документування заявника новим закордонним паспортом. 
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux