Генеральне консульство України в Нью-Йорку

Київ 10:22

Оформлення посвідчення особи на повернення в Україну

Що таке посвідчення особи на повернення в Україну

Посвідчення особи на повернення в Україну (далі — посвідчення) є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України (крім випадків, передбачених законами) та дає право на в’їзд в Україну. Посвідчення оформляється і видається закордонними дипломатичними представництвами та консульськими установами України.

Зазвичай, посвідчення може бути оформлено у разі, якщо Генеральне консульство не має підстав для оформлення заявнику паспорта для виїзду за кордон, або ж сам заявник не має можливості чи бажання очікувати на оформлення паспорта у Генеральному консульстві чи потребує термінового виїзду до України, не маючи при цьому дійсного паспорта.

 

За яких умов можливо оформити посвідчення

Посвідчення оформляється та видається у разі:

1) втрати або викрадення під час перебування за межами України паспорта для виїзду за кордон або іншого документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

2) коли строк дії паспорта для виїзду за кордон чи іншого документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, закінчився;

3) коли встановлено, що паспорт для виїзду за кордон чи інший документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, є недійсним з інших причин;

4) коли громадянин України не оформлював документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну (наприклад, у разі народження дитини - громадянина України за кордоном).

 

Хто може оформити посвідчення

Оформлення та видача посвідчення здійснюється:

1) особі, яка досягла шістнадцятирічного віку, — на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

2) особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, а також особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, — на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників.

Важливо!

- присутність дитини, яка досягла 14-річного віку, у консульській установі на момент подання заяви-анкети одним із батьків є обов’язковою!

- заява та інші документи на оформлення посвідчення подають до консульської установи тільки особисто. Заява та документи, надіслані до Генерального консульства поштою, розгляду не підлягають!

Посвідчення може бути оформлене та видане також на підставі звернення компетентного органу іноземної держави на ім’я громадянина України, особи без громадянства, яка має право на постійне проживання в Україні, іноземця та особи без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту та щодо яких прийнято рішення про реадмісію, якщо це передбачено міжнародним договором України, або щодо яких прийнято рішення про примусову депортацію з відповідної держави.

 

Які документи подаються для оформлення посвідчення

Для оформлення посвідчення необхідно подати:

1) заяву-анкету;

2) у разі втрати чи викрадення паспорта: документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентним органом іноземної держави (наприклад, «police report»), що підтверджує факт звернення особи щодо втрати або викрадення паспорта для виїзду за кордон або іншого документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

3) документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну (наприклад, прострочений чи пошкоджений паспорт для виїзду за кордон, паспорт громадянина України (внутрішній) – подається у разі наявності);

4) довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі народження за кордоном дитини, батьки або один із батьків якої є громадянином України і постійно проживає на території України, та у разі, коли такій дитині не оформлювалися документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну). З процедурою оформлення такої довідки можна ознайомитися тут;

5) свідоцтво про народження дитини або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентним органом іноземної держави, якщо посвідчення оформлюється дитині або дані про дитину вносяться до посвідчення одного з його батьків чи іншого законного представника. Важливо! Свідоцтво про народження, видане у США, подається засвідченим штампом «Apostille» та з нотаріальним перекладом українською мовою.

6) документ, що посвідчує особу одного з батьків чи іншого законного представника (наприклад, паспорт громадянина України для виїзду за кордон), та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (у разі подання документів законним представником);

7) одну кольорову фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів (4 х 6 inches) та дві кольорових фотокартки розміром 3,5 × 4,5 сантиметра (2 x 2 inches) (вимоги до фотокарток);

8) документ, що підтверджує сплату консульського збору (приймається виключно money order), або оригінал документа про звільнення від його сплати.

 

На який термін оформляється посвідчення

Строк дії посвідчення визначається консульською посадовою особою дипломатичної установи, відповідальною за його видачу, виходячи з реальної можливості повернення в Україну пред’явника посвідчення, але не може перевищувати 30 днів.

 

Кому і як видається посвідчення після його оформлення

Оформлене посвідчення видається особисто заявникові.

Посвідчення, оформлене особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, може бути видане одному з її батьків, її законному представникові або особі, уповноваженій на це її законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

 

Консульський збір за оформлення посвідчення

За оформлення посвідчення стягується консульський збір у розмірі 30 доларів США.

Оформлення посвідчення дитині до 16 років здійснюється безкоштовно.

Консульський збір сплачується у вигляді грошового переказу ("money order" payable to the Consulate General of Ukraine in New York).

Чеки та готівка не приймаються.

 

Строк оформлення посвідчення

Оформлення та видача посвідчення здійснюються у строк не більш як п’яти робочих днів з дня подання всіх документів і отримання консульською посадовою особою дипломатичної установи необхідних відомостей та сплати консульського збору.

У разі необхідності надсилання письмового запиту до компетентних органів України з метою підтвердження особи та її громадянства України, строк оформлення посвідчення може бути продовжено до часу отримання відповіді на такий запит, але не більш як 30 днів.

 

Рекомендовані дні відвідання консульської установи для оформлення посвідчення

- вівторок: 09:00 - 12:00

- четверг: 09:00 - 12:00

- п’ятниця: 09:00 - 12:00

 

Нормативно-правові акти, які регулюють питання оформлення і видачі посвідчення

Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення та видачі посвідчення особи на повернення в Україну»

 

Додаткова інформація

У разі виникнення питань щодо зазначеного порядку оформлення посвідчень чи за необхідності отримання додаткової інформації просимо телефонувати кожного вівторка, четверга та п'ятниці з 9:00 до 18:00 за номерами:

+1 (212) 371 6965;

+1 (212) 371 5690 (додатковий 110);

або надсилати запитання на електронну пошту gc_usn@mfa.gov.ua

Відповідальна консульська посадова особа Генерального консульства України в Нью-Йорку:

Іванчов Сергій Йосипович – консул

 


Генеральне Консульство України в Нью-Йорку (США)
Керівник: Голубов Олексій Іванович
Генеральний консул
Адреса: 240 East 49th Street, New York, NY 10017. Переглянути на мапі
Телефон: +1(212)371 6965; +1(212)371 5690. Телефон гарячої лінії (телефонувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України) +1 (917) 325 1444.
Факс: 00 1 (212) 371 5547
Ел. пошта: gc_usn@mfa.gov.ua
Веб-сайт: https://ny.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Графік прийому відвідувачів (окрім вихідних та святкових днів)

Прийом громадян із паспортних питань (за попереднім електронним записом на сторінці: www.nypassport.net):

понеділок: 09:00 – 12:00

                 14:00 – 17:00

середа: 09:00 - 12:00;

            14:00 – 17:00

Видача оформлених паспортів (без попереднього запису, в порядку живої черги):

понеділок: 12:00 – 13:00

середа: 12:00 – 13:00

Прийом громадян з інших питань (питання нотаріату, громадянства, витребування документів, візові питання та інші окрім паспортних):

вівторок, четвер, п'ятниця : 09:00 – 12:00

 

Обідня перерва: 13:00 – 14:00

Вихідні дні: субота, неділя

Межі консульського округу:

Вермонт, Коннектикут, Массачусетс, Мейн,
Нью-Гемпшир, Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Пенсильванія
Роуд Айленд

Примітки:

У неприйомний час консульська допомога надається у таких випадках: техногенні катастрофи, природні катаклізми, теракти, масові заворушення, поранення/загибель громадян України, інші випадки, які загрожують життю чи здоров'ю наших співвітчизників.


Генеральне консульство України в Сан-Франциско (США)
Адреса: 530 Bush Street, Suite 402, San Francisco, California, USA, 94108. Переглянути на мапі
Телефон: + 1 (415) 398 02 40, +1(415) 398 51 21; "Гаряча лінія" Генконсульства України в Сан-Франциско (прохання телефонувати виключно у разі загрози життю чи загибелі громадян України): +1(415) 690 0460
Факс: (00 1415) 398 50 39
Ел. пошта: gc_uss@mfa.gov.ua
Веб-сайт: https://san-francisco.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян з консульських питань

Понеділок з 9:00 до 12:00

Вівторок з 9:00 до 12:00

Середа з 14:00 до 17:00

Четвер з 9:00 до 12:00

П'ятниця з 9:00 до 12:00

Години роботи Генерального консульства

Понеділок з 9:00 до 18:00

Вівторок з 9:00 до 18:00

Середа з 9:00 до 18:00

Четвер з 9:00 до 18:00

П'ятниця з 9:00 до 16:45

З 13:00 до 13:45 - обідня перерва

Генеральне консульство не працює по вихідних та святкових днях.

Межі консульського округу:

Айдахо, Аризона, Вайомінг, Вашингтон, Гаваї, Каліфорнія, Колорадо, Монтана, Невада, Нью-Мексико, Орегон, Юта

Примітки:

Прийом відвідувачів щодо оформлення паспорта відбувається виключно за попереднім записом.

Прийом відвідувачів щодо інших питань здійснюється під час прийому громадян з консульських питань без попереднього запису, в режимі живої черги.


Генеральне консульство України в Чикаго (США)
Керівник: Герасько Лариса Анатоліївна
Генеральний консул
Адреса: 10 East Huron St., Chicago, IL 60611. Переглянути на мапі
Телефон: +1 (312) 642 43 88. Телефон гарячої лінії (виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України) +1 (312) 536 94 18
Факс: +1 (312) 642 43 85
Ел. пошта: gc_usc@mfa.gov.ua
Веб-сайт: https://chicago.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Графік прийому громадян: понеділок (14:00 - 17:00), вівторок, четвер, п'ятниця (9:00 – 12:00), середа 14:00 - 16:30

Години роботи:  понеділок-четвер 09:00 – 18:00

                          п'ятниця 09:00 - 16.45 

Обідня перерва: 13:00 – 13:45

Вихідні дні: субота, неділя

 

Межі консульського округу:

Айова, Вісконсин, Іллінойс, Індіана, Канзас,
Міннесота, Мічиган, Небраска, Південна Дакота та Північна Дакота

Примітки:

У неприйомний час консульська допомога надається у таких випадках: техногенні катастрофи, природні катаклізми, теракти, масові заворушення, поранення/загибель громадян України, інші випадки, які загрожують життю чи здоров'ю наших співвітчизників.

ДО УВАГИ ВІДВІДУВАЧІВ:

З  1 липня 2016 року прийом документів саме на ОФОРМЛЕННЯ НОВИХ ПАСПОРТІВ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН буде проводитись ВИКЛЮЧНО по понеділках (14:00-17:00), четвергах та п’ятницях (09:00-12:00). ВИДАЧА НОВИХ ПАСПОРТІВ буде проводитись ВИКЛЮЧНО по вівторках (9:00-12:00) та середах (14:00-16:30). При цьому усі інші консульські дії (нотаріальні дії, візові питання, консульський облік, питання громадянства тощо) будуть вчинятися за звичайним графіком: понеділок (14:00 - 17:00), вівторок, четвер, п'ятниця (9:00 – 12:00), середа (14:00 - 16:30).

З переліком нових оформлених паспортів можливо ознайомитися за посиланням:

http://chicago.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport/Issued+passports


Консульські питання