• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Оформлення біометричного паспорта громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 24 березня 2021 року о 10:00

УВАГА!

ГЕНЕРАЛЬНЕ КОНСУЛЬСТВО УКРАЇНИ В НЬЮ-ЙОРКУ ТИМЧАСОВО ПРИЗУПИНИЛО КОНСУЛЬСЬКИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН У ПЕРІОД З 18 по 27 ЛИСТОПАДА 2021 року ЧЕРЕЗ COVID-2019.

Для вирішення невідкладних питань екстреного характеру, просимо надсилати свої письмові звернення на електронну пошту Генерального консульства України в Нью-Йорку gc_usn@mfa.gov.ua або телефонувати за номером 212-371-6965.
Що таке біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон

Біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі – біометричний паспорт) – є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на ім’я якої він оформлений, і дає право такій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну. Біометричним паспорт є тому, що до нього імплантовано безконтактний електронний носій (чіп).

До такого чіпу, зокрема, вносяться:

- інформація, що міститься на першій сторінці даних паспорта;

- біометричні дані (відцифрований образ обличчя особи; відцифрований підпис особи – береться з 14 років, відцифровані відбитки пальців рук – беруться з 12 років).

  

 

Хто може оформити біометричний паспорт 

Оформлення та видача біометричного паспорта здійснюється:

1. Особі, які досягла 16-річного віку, – на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

2. Особі, яка не досягла 16-річного віку, – на підставі поданої особисто заяви-анкети заяви-анкети одного з батьків/законних представників та письмової згоди другого з батьків/законних представників, яка надається під час подання документів.

Згода від другого з батьків/законних представників не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства. У такому разі подається копія паспорта другого з батьків, який підтверджує іноземне громадянство, чи копія документа, який підтверджує статус особи без громадянства.

У разі відсутності другого з батьків під час подання документів у консульській установі така заява-згода може бути подана нотаріально засвідченою: нотаріусом в Україні або будь-яким нотаріусом на території США. В останньому випадку така заява має бути додатково засвідчена штампом «Apostille», що належить до компетенції Секретаря штату, на території якого було нотаріально посвідчено заяву.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, оформлення біометричного паспорта здійснюється на підставі заяви-анкети того з них, з ким проживає дитина. Факт проживання дитини з одним із батьків у такому разі підтверджується рішенням суду про розлучення, у якому також має бути вказано, з ким після розлучення батьків проживатиме дитина. 

                Важливо! Присутність дитини, яка досягла 12-річного віку, у консульській установі на момент подання заяви-анкети є обов’язковою! 

 

 

На який термін оформляється біометричний паспорт

Особам, які не досягли 16-річного віку, біометричний паспорт оформляється на 4 роки, а особам, які досягли 16-річного віку, - на 10 років.

  

 

За яких умов можливо оформити біометричний паспорт

Біометричний паспорт оформляється та видається у разі:

1) якщо особа раніше не була документована паспортом громадянина України для виїзду за кордон (наприклад, в’їхала на територію США дитиною за паспортним документом одного з батьків, куди була вписана, або народилася на території США), тобто вперше.

При цьому важливо пам’ятати, що якщо особа в’їхала на територію США дитиною за паспортним документом одного з батьків, куди була вписана, і на момент звернення до консульської установи із заявою про оформлення паспорта вже досягла 16-річного віку та не володіє жодним паспортним документом України (закордонним, внутрішнім, проїзним документом дитини), то оформлення їй паспорта здійснюється тільки після отримання Консульством на своє звернення від органів міграційної служби України підтвердження про таку особу та належність її до громадянства України.

У такому разі для подання документів з метою проведення зазначеної перевірки та отримання необхідного підтвердження (первинне звернення до консульської установи) реєструватися у системі електронного запису на прийом не потрібно! Достатньо просто підійти у прийомні дні та години з паспортних питань.

2) необхідності обміну наявного паспорта громадянина України для виїзду за кордон або проїзного документа дитини у разі:

- зміни інформації, внесеної до паспорта для виїзду за кордон;

- виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта для виїзду за кордон;

- закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон чи відсутності у ньому вільних сторінок;

- непридатності паспорта для виїзду за кордон для подальшого використання (наприклад, у разі пошкодження).

3) втрати або викрадення паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

4) необхідності оформлення біометричного паспорта як другого паспортного документа, на додаток до вже наявного на руках діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

При цьому слід пам’ятати, що громадянин України не може мати більше двох паспортів для виїзду за кордон. Відтак, якщо у заявника на момент звернення до консульської установи вже є 2 паспорти, навіть якщо один з них вже прострочений, то біометричний паспорт може бути оформлено тільки на заміну одного з них (як правило, замість простроченого). У такому разі паспорт, який підлягає заміні, вилучається консульською установою одразу у день подання необхідних документів.

 

 

Які документи подаються для оформлення біометричного паспорта особі, яка досягла 16-річного віку, у разі обміну або вперше

Передусім слід пам’ятати, що з метою раціонального використання часу працівників Генконсульства та максимально оперативного обслуговування кожного заявника усі документи необхідно подавати в оригіналі, а також разом із заздалегідь зробленими копіями!

Фотографування громадян, які досягли 12-річного віку, здійснюється безпосередньо у приміщенні Генконсульства, додаткова плата при цьому не стягується. 

Для оформлення біометричного паспорта подаються:

1) заява-анкета (зразок заповнення заяви-анкети тут);

2)  документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, та копія його першої сторінки. Це може бути паспорт громадянина України для виїзду за кордон, паспорт громадянина України (внутрішній), проїзний документ дитини.

Підтвердженням громадянства неповнолітньої особи, яка народилася за кордоном, може слугувати довідка про реєстрацію особи громадянином України, яка оформляється у консульській установі.

У разі наявності у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, який подається для оформлення біометричного паспорта, відміток «Постійне проживання у США» чи про перебування на консульському обліку в будь-якій консульській установі, додатково подаються копії цих сторінок паспорта;

3) документ, а також його копія, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (green card, діюча віза у паспорті чи відповідна форма, видана міграційними органами США, employment authorization card, ID тощо).

У разі відсутності в особи легального статусу проживання на території США та зазначених вище документів подаються довідка з місця роботи, підписана роботодавцем чи іншою уповноваженою особою та засвідчена нотаріально; договір про оренду помешкання чи заява від його власника на підтвердження проживання, засвідчена нотаріально; довідка про наявність відкритого рахунку в банку чи banking statements; копія простроченої візи, яка була підставою для в’їзду до США та інші наявні документи чи довідки, на підставі яких консульська посадова особа може переконатися у постійному чи тимчасовому проживанні заявника на території США;

4) документ про сплату консульського збору (Money order) на суму 130 дол.США (payable to Consulate General of Ukraine in New York) або оригінал і копія документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати, відповідно до законодавства України. Інші форми оплати (готівка, чеки, банківські перекази тощо) не приймаються.  

                Важливо! У разі зміни прізвища чи імені особи та необхідності оформлення паспорта на нове прізвище чи ім’я, додатково подається свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про переміну імені чи відповідне рішення суду, в якому зазначено про переміну прізвища. Документ, виданий компетентним органом США, має бути відповідним чином засвідчений штампом «Apostille» та перекладений українською мовою (нотаріально засвідчений переклад). Разом з тим, якщо відповідно до законодавства того чи іншого штату у свідоцтві про шлюб не відображено факт переміни прізвища, додатково подається нотаріально засвідчений affidavit. 

                Окрім того, слід пам’ятати, що для осіб, які тимчасово перебувають за кордоном (не оформили дозволу компетентних органів України на постійне проживання за кордоном та не мають у закордонному паспорті штампу "Постійне проживання"), обмін паспорта у разі зміни прізвища чи імені здійснюється лише після оформлення внутрішнього паспорту (паспорт громадянина України) на нові прізвище чи ім’я. З питань оформлення внутрішніх паспортів слід звертатися до органів Державної міграційної служби України за місцем реєстрації в Україні. 

               У разі, якщо внутрішній паспорт громадянина України на нове прізвище змінено не було, консульська установа може оформити новий біометричний паспорт тільки на попереднє прізвище. Перелік необхідних документів при цьому залишається той самий. 

 

   

Які документи подаються для оформлення біометричного паспорта у разі втрати/викрадення паспорта громадянина України для виїзду за кордон

Передусім слід пам’ятати, що з метою раціонального використання часу працівників Генконсульства та максимально оперативного обслуговування кожного заявника усі документи необхідно подавати в оригіналі, а також разом із заздалегідь зробленими копіями!

Фотографування громадян, які досягли 12-річного віку, здійснюється безпосередньо у приміщенні Генконсульства, додаткова плата при цьому не стягується. 

Для оформлення біометричного паспорта замість втраченого або викраденого подаються:

1) заява-анкета (зразок заповнення заяви-анкети тут);

2) паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку) або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, за відсутності - його копію (у разі наявності), або надається інформація про раніше оформлені на ім’я цієї особи документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;

3) документ, а також його копія, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (green card, діюча віза у паспорті чи відповідна форма, видана міграційними органами США, employment authorization card, ID тощо).

У разі відсутності в особи легального статусу проживання на території США та зазначених вище документів подаються довідка з місця роботи, підписана роботодавцем чи іншою уповноваженою особою та засвідчена нотаріально; договір про оренду помешкання чи заява від його власника на підтвердження проживання, засвідчена нотаріально; довідка про наявність відкритого рахунку в банку чи banking statements; копія простроченої візи, яка була підставою для в’їзду до США та інші наявні документи чи довідки, на підставі яких консульська посадова особа може переконатися у постійному чи тимчасовому проживанні заявника на території США;

4) документ (протокол, довідка поліції (police report) тощо), виданий компетентними органами США, що підтверджує факт звернення заявника з приводу втрати або викрадення паспорта;

5) документ про сплату консульського збору (Money order) на суму 130 дол.США (або 40 дол.США для осіб, які не досягли 16 річного віку) (payable to Consulate General of Ukraine in New York) або оригінал і копія документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати, відповідно до законодавства України. Інші форми оплати (готівка, чеки, банківські перекази тощо) не приймаються.

                Важливо! Оформлення консульською установою біометричного паспорта у разі втрати або викрадення паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється за результатами перевірки особи заявника, його належності до громадянства України, а також факту видачі такого втраченого чи викраденого паспорта в Україні шляхом надсилання відповідних запитів до компетентних органів України або шляхом перевірки відповідної інформації за наявними у консульській установі базами даних. 

               У цьому зв’язку слід пам’ятати, що:

               - строк оформлення нового біометричного паспорта збільшується на період проведення такої перевірки;

               - для аналізу наявних документів та усіх інших обставин (первинне звернення до консульської установи) реєструватися у системі електронного запису на прийом не потрібно! Достатньо просто підійти у прийомні дні та години з паспортних питань.

 

   

Які документи подаються для оформлення біометричного паспорта дитині, яка не досягла 16-річного віку

Передусім слід пам’ятати, що з метою раціонального використання часу працівників Генконсульства та максимально оперативного обслуговування кожного заявника усі документи необхідно подавати в оригіналі, а також разом із заздалегідь зробленими копіями!

Для оформлення біометричного паспорта дитині, яка не досягла 16-річного віку, один з батьків дитини подає:

1) заяву-анкету (зразок заповнення заяви-анкети тут);

2)  документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України дитини, та копію його першої сторінки. Це може бути паспорт громадянина України для виїзду за кордон, паспорт громадянина України (внутрішній), проїзний документ дитини. Підтвердженням громадянства неповнолітньої особи, яка народилася за кордоном, може слугувати довідка про реєстрацію особи громадянином України, яка оформляється у консульській установі. Для ознаймлення з процедурою набуття громадянства України за народженням (наприклад, якщо дитина народилась в США), перейдіть за посиланням: https://ny.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/diyi-z-pitan-gromadyanstva/4805-citizenship-by-birth

У разі наявності у паспорті громадянина України для виїзду за кордон чи проїзному документі дитини, який подається для оформлення біометричного паспорта, відміток «Постійне проживання у США» чи про перебування на консульському обліку в будь-якій консульській установі, додатково подаються копії цих сторінок паспорта чи проїзного документа;

3) документ, а також його копія, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (green card, діюча віза у паспорті чи відповідна форма, видана міграційними органами США, employment authorization card, ID тощо);

4) свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави, та його копія. Документ про реєстрацію народження, виданий компетентним органом США, подається засвідченим штампом «Apostille» та з перекладом українською мовою (нотаріально засвідчений переклад); 

5) документ про сплату консульського збору (Money order) на суму 40 дол.США (payable to Consulate General of Ukraine in New York) або оригінал і копія документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати, відповідно до законодавства України. Інші форми оплати (готівка, чеки, банківські перекази тощо) не приймаються;

6) одну фотокартку дитини розміром 10 х 15 сантиметрів (4х6 інчів) для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування  (вимоги до фотокарток) – подається виключно у разі оформлення паспорта дитині, яка не досягла 12-річного віку.

7) заяву другого з батьків про згоду на оформлення паспорта дитині. У разі відсутності другого з батьків у консульській установі на момент звернення з клопотанням про оформлення паспорта, така заява може бути посвідчена нотаріусом в Україні або будь-яким нотаріусом на території США. В останньому випадку така заява має бути додатково засвідчена штампом «Apostille», що належить до компетенції Секретаря штату, на території якого було нотаріально посвідчено заяву.

Згода від другого з батьків/законних представників не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.

8) паспорти (та копії перших сторінок) батьків дитини, а також документи, які підтверджують постійне/тимчасове проживання батьків за кордоном (діючі візи, green card тощо). Для дітей, які перебувають у США на підставі паспорта одного з батьків, додатково подаються копії 1-5 сторінок цього паспорта.

                Важливо!

                1. Внесення даних про дітей до паспортів батьків не передбачено. Кожній дитині оформлюється окремий паспорт.

                2. Присутність дитини, яка досягла 12-річного віку, у консульській установі на момент подання заяви-анкети є обов’язковою. 

                

 

Кому і як видається біометричний паспорт після його оформлення

Оформлений біометричний паспорт видається особисто заявникові. При цьому отримання готових до видачі паспортів за дорученням іншою особою чи відправка готових паспортів Генконсульством поштою на адресу їх власників не передбачено чинним законодавством.

Біометричний паспорт, оформлений на ім’я дитини, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий одному з батьків дитини або іншій особі, уповноваженій на це батьками на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Біометричний паспорт, оформлений на ім’я дитини у віці від 12 до 16 років, може бути виданий одному з батьків дитини або іншій особі, уповноваженій на це батьками на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку, за умови присутності дитини, на ім’я якої оформлено біометричний паспорт, у консульській установі.

Для отримання біометричного паспорта його власник подає документ, що посвідчує його особу.

Для отримання біометричного паспорта його власник повинен здати той паспорт, який подавався для обміну на біометричний (окрім випадків втрати або викрадення паспорта).

                Важливо! Слід пам’ятати, що у разі неотримання біометричного паспорта протягом одного року з моменту його надходження до консульської установи, такий паспорт підлягає знищенню.

 

  

Консульський збір за оформлення біометричного паспорта

Консульський збір за оформлення паспорта сплачується у вигляді Money Order (payable to Consulate General of Ukraine in New York) та складає:

- 130 дол. США – (з яких 90 доларів за оформлення паспорта та 40 доларів за автоматизовану обробку даних при оформленні паспорта). Зазначена сума консульського збору стягується у випадку оформлення паспорта у зв’язку із:

- закінченням строку дії попереднього паспорта;

- відсутністю вільних сторінок у діючому паспорті;

- переміною громадянином України прізвища (імені);

- оформлення другого паспорта на додаток до діючого;

- встановлення неточностей у внесеній до діючого паспорта інформації;

- за видачу паспорта вперше (наприклад: у разі досягнення 16-річного віку, набуття особою громадянства України, замість проїзного документа дитини або якщо дані дитини були внесені в паспорти батьків);

- втратою паспорта, його викраденням чи пошкодженням.

- 40 дол. США – за видачу паспорта громадянам України, які не досягли 16-річного віку (зазначена сума є, фактично, оплатою за автоматизовану обробку даних при оформленні паспорта у розмірі 40 доларів США, сам паспорт оформляється безкоштовно).Строк оформлення біометричного паспорта 

Біометричний паспорт без урахування часу доставки оформляється Генеральним консульством у строк до трьох місяців з моменту оформлення заяви-анкети.Доставка паспорта громадянина України для виїзду за кордон експрес-відправленням компанії DHL Express Україна

Відповідно до пункту 71 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152, персоналізовані бланки паспортів для виїзду за кордон за письмовою заявою та за рахунок коштів заявника можуть бути надіслані МЗС до закордонних дипломатичних установ міжнародним експрес-відправленням.

За необхідності - якщо Ваш новий закордонний паспорт потрібен Вам швидко -  доступна опція доставки до Генерального консульства України в Нью-Йорку  нового закордонного паспорта міжнародним експрес-відправленням коштом заявника. Для ознайомлення з інструкцією перейдіть за посиланням: https://ny.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/dhlЯк дізнатися про готовність паспорта?

1. Якщо Ви подавали документи на оформлення паспорта після 06.11.2020 року, перейдіть за посиланням http://passport.mfa.gov.ua/ та введіть Ваш особистий ідентифікатор сесії, який Ви отримали при подачі заяви на оформлення паспорта.

Отримати готовий паспорт можна після того, як його статус змінено на «Документ прибув до ЗДУ». Це означає, що Ваш паспорт прибув до Генерального консульства України в Нью-Йорку і Ви можете його отримати.

2. Якщо документи на оформлення паспорта подавались до 05.11.2020 року, інформацію щодо таких готових до видачі паспортів можна знайти у розділі "Консульські питання" веб-сторінки Генерального консульства України в Нью-Йорку або за посиланням https://ny.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/4328-informacija-shhodo-oformlenih-pasportiv  


 

Особливості транслітерації імені та прізвища під час оформлення біометричного паспорта

Написання імені та прізвища особи у біометричному паспорті латинськими літерами здійснюється відповідно до правил транслітерації, затверджених чинним законодавство України.

Слід при цьому пам’ятати, що на письмове прохання особи внесення імені чи прізвища латинськими літерами до біометричного паспорта під час його оформлення може бути виконано відповідно до їх написання у раніше виданих компетентними органами України паспортних документах (закордонних паспортах старого зразка), або відповідно до написання такого імені чи прізвища у документах, що підтверджують факт народження (для дитини), зміну імені (у тому числі у разі укладання або розірвання шлюбу), що видані компетентними органами іноземної держави.

Відтак, Генеральне консульство не здійснює внесення імені чи прізвища особи латинськими літерами відповідно до їх написання в інших іноземних документах (green card, employment authorization card тощо), окрім тих, що підтверджують факт народження або зміну імені.

 

  

Як записатися на прийом із паспортних питань

З 1 січня 2018 року прийом громадян із паспортних питань здійснюється виключно після попередньої реєстрації в системі електронного запису на прийом за посиланням: https://online.mfa.gov.ua/ 

Можливими опціями для запису (окрім вихідних та святкових днівє:

понеділок: 09:00 – 12:00;

                 14:00 – 17:00

середа: 09:00 – 12:00;

            14:00 – 17:00

Для реєстрації необхідно пройти за вищезазначеним посиланням або ж натиснути жовту клавішу «ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ» та здійснити всього три необхідні для цього кроки.

Під час реєстрації просимо дотримуватись таких правил: одна реєстрація - один заявник - одна консульська дія. Тобто, якщо потрібно подати документи на оформлення закордонних паспортів членам однієї родини - батько, мати та дитина - має бути зроблено реєстрацію на три окремі часові слоти. Під час реєстрації необхідно вказувати дані заявника (особи, яка досягла 16-ти річного віку, або дитини), якій буде оформлюватись паспортний документ.

Прибути до Генерального консульства необхідно не раніше ніж за 10-15 хвилин до обраного часу. У разі виникнення після успішної реєстрації у системі певних обставин, що унеможливлюють відвідання консульської установи в обраний період, слід заздалегідь надіслати відповідне повідомлення на адресу: gc_usn@mfa.gov.ua   

Видача оформлених паспортів здійснюється без попереднього запису в порядку "живої черги" (окрім вихідних та святкових днів):

понеділок: 12:00 – 13:00

середа: 12:00 – 13:00

  


Додаткова інформація

У разі виникнення питань щодо зазначеного порядку оформлення паспортів чи за необхідності отримання додаткової інформації просимо телефонувати кожного вівторка, четверга та п'ятниці з 9:00 до 13.00 та з 14.00 до 18:00  за номерами телефонів:

+1 (212) 371 6965;

+1 (212) 371 5690 (додатковий 107);

+1 (212) 371 5691 (додатковий 107);

або надсилати запитання на електронну пошту gc_usn@mfa.gov.ua

Відповідальна консульська посадова особа Генерального консульства України в Нью-Йорку:

Чернова Ольга Олександрівна — консул

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux