Генеральне консульство України в Нью-Йорку

, Київ 13:44

У Нью-Йорку Валерій Чалий взяв участь у міжнародній конференції Світового Конгресу Українців з нагоди 50-річчя організації

17 вересня 2017, 17:32

Посол України в США Валерій Чалий разом з дружиною Людмилою Мазукою взяли участь у міжнародній конференції «СКУ в 50 років і далі: Північноамериканський вектор» та урочистому заході з нагоди 50-річчя діяльності Світового конгресу українців (СКУ), що проходив в м. Нью-Йорк.

Світовий конгрес українців, заснований у 1967 р., є міжнародною координаційною структурою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців, та має мережу організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах.

Звертаючись до представників української громади та американських друзів в ролі основного промовця Валерій Чалий наголосив, що Україна цінує роль закордонного українства як важливого учасника державотворчих процесів в Україні, а також як надійного партнера у питаннях захисту інтересів нашої держави в Америці та світі.

З нагоди відзначення славного ювілею Світового конгресу українців Посол також зачитав привітання Президента України Петра Порошенка на адресу членів СКУ, в якому висловлювалась глибока вдячність мільйонам українських патріотів у світі за збереження рідної мови, культури, національної гідності, історичної пам’яті.

Серед запрошених на урочистий захід були представники української громади та українських організацій, волонтери, духовенство, а також високі гості з України.